Podróże » Londyn, Wielka Brytania

Stadion Arsenalu Londyn

11 maja 2011
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

Drużyna Arsenalu Londyn począwszy od sezonu 2006/2007 rozgrywa swoje mecze na stadionie położonym w północnej dzielnicy Londynu – Islington. Wcześniejszy obiekt drużyny Kanonierów – Highbury – był zbyt mały, więc aby zwiększyć liczbę sprzedawanych biletów podjęto decyzje o wzniesieniu nowego obiektu w odległości 500 metrów od dotychczasowej lokalizacji. Nowy stadion jest w angielskiej premiership drugim pod względem wielkości i mieści 60355 miejsc.

Oficjalna nazwa stadionu brzmiała początkowo Ashburton Grove. Jednak za sprawą kontraktu sponsorskiego nazwę zmieniono na Emirates Stadium (The Emirates). Międzynarodowe organizacje piłkarskie wykorzystują nazwę Ashburton Grove, ponieważ linie Emirates nie są oficjalnym sponsorem UEFA.

Trybuny stadionu są zadaszone, a konstrukcja ma cztery kondygnacje. Trybuna górna i dolne dysponują odpowiednio 26646 i 24425 miejscami siedzącymi. Ponadto udostępniono 150 loży, w których dostępnych jest 10,12 lub 15 miejsc.

Górna kondygnacja stadionu ma specjalnie profilowany kształt, co ma na celu odpowiednie doświetlenie i wietrzenie obiektu.

Najbardziej ekskluzywne miejsca – Diamentowy Klub – kosztują 25 tys. funtów za każdy mecz, a podobną kwotę należy wpłacać do kasy klubu każdego roku. Członkowie Klubu mają prawo do korzystania z restauracji i baru, miejsca parkingowego i podróży samolotem piłkarzy na mecze wyjazdowe. Członkostwo w Klubie możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu stosownego zaproszenia.

Boisko stadionu o wymiarach 105×68 metrów jest największe w lidze angielskiej.

Nad stadionem wisi słynny zegar przeniesiony z poprzednim obiektem Arsenalu – stadionem Highbury.

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się oficjalny sklep klubowy i Muzeum Arsenal FC.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (1 ocen, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz