Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Park Vigelanda
Podróże » Norwegia, Oslo

Park Vigelanda

23 czerwca 2013
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Oslo jest Park Vigeladna, będący w rzeczywistości częścią większego Frognerparken. Wśród parkowych alejek znajduje się 212 rzeź z kamienia i brązu, przedstawiających niemal 600 osób w różnych etapach życia: podczas narodzin, życia i śmierci.

Koncepcja powstania parku zrodziła się w 1907 roku od projektu fontanny, a przedsięwzięcie ukończono po czterdziestu latach. Dzięki sporządzonym przez artystę projektom, prace mogły być kontynuowane także po jego śmierci.

Jedną z najbardziej znanych rzeźb Parku Vigelanda w Oslo jest Monolit – czternastometrowa kolumna wyrzeźbiona z jednej bryły kamienia prezentuje 121 postaci. Bardzo znana jest także rzeźba przedstawiająca rozzłoszczonego chłopca Sinnataggen.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Park Vigelanda”

  1. Szymon pisze:

    Pozycja obowiązkowa podczas wizyty w Oslo;) Piękne te wszystkie rzeźby, ale dla mnie mają one w sobie coś demonicznego, może nie wszystkie ale niektóre wyglądają przerażająco.