Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Opera w Oslo
Podróże » Norwegia, Oslo

Opera w Oslo

2 czerwca 2013
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

Budowa Opery Norweskiej w Oslo (nor. Operahuset) trwała pięć lat. Ten największy budynek o przeznaczeniu kulturalnym w Norwegii oddano do użytku w kwietniu 2008 roku. Ze względu na wspaniałą architekturę szybko stał się wizytówką miasta.

Powierzchnia dolnego poziomu budynku Opery ma ponad 38.000 metrów kwadratowych. We wnętrzu znajdują się 3 sceny i 1100 pomieszczeń. W foyer znajdują się bary i restauracje. Główne audytorium dysponuje 1350 miejsc siedzących wyposażonych w monitory umożliwiające wyświetlanie napisów. Wiszący z sufitu kandelabr waży 8 ton i składa się z 5800 elementów kryształowego szkła.

W pobliżu Opery na wodzie umieszczono rzeźbę She Lies (nor. Hun ligger), której autorką jest Monica Bonvicini. Wysoka na 12 metrów instalacja została wykonana ze stali i szkła.

Budynek Opery w Oslo w październiku 2008 roku zdobył główną nagrodę inauguracyjnego Światowego Festiwalu Architektonicznego w kategorii Kultura. W kwietniu 2009 roku Operę wyróżniono nagrodą Miesa van der Rohe przyznawaną przez Unię Europejską dla współczesnej architektury.

Projekt budynku Opery w Oslo powstał w pracowni Snøhetta.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz