Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Kowno
Podróże » Litwa, Okręg kowieński

Kowno

13 października 2012
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

Położone w centrum kraju u zbiegu Niemna i Wilii Kowno (lit. Kaunas) pod względem liczby mieszkańców i wielkości gospodarki na Litwie ustępuję tylko stołecznemu Wilnu.

Przed 1918 rokiem Kowno leżało na granicy z Królestwem Polskim, a w okresie między wojennym od 1920 roku pełniło rolę stolicy Litwy. Obecnie jest to jest to najmniej zróżnicowany pod względem ludności ośrodek miejski na Litwie – aż 88% ludności stanowią Litwini.

Zwiedzając Kowno nie można przeoczyć bogatej w zabytki Starówki z rynkiem i Ratuszem z XVI wieku. W jednym z narożników placu znajduje się Katedra Św. Piotra i Pawła, która jest największym kościołem katolickim na Litwie.

Kowno znane jest także jako silny ośrodek sportu na Litwie. Drużyna koszykówki BC Žalgiris jest znana mięzdy innymi jako zwycięzca Euroligi w 1999 roku.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz