Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Wieża telewizyjna
Podróże » Berlin, Niemcy

Wieża telewizyjna

14 października 2009
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę
Wieża telewizyjna

Fernsehturm (wieża telewizyjna) przy Alexanderplatz wznosi się na wysokość 368 metrów i – jako najwyższy budynek w Berlinie – jest widoczna z odegłych punktów miasta.

Wieża nazywana jest żartobliwie Telespargel (Tele­szparag) ze względu na wielką obrotową kulę, która opiera sie na 250 betonowej kolumnie. Wewnątrz kuli znajduje się kawiarnia Telecafé, z której rozpościera się wspaniały widok. Kula obraca się wokół wlasnej osi – jeden obrót trwa około pół godziny. Na szczyt można wjechać windą, co trwa ok. 40 sekund.

Po ukończeniu budowy wieży w 1969 roku okazało się, że padające na kulę promienie słoneczne tworzą srebrny znak krzyża. Nawet interwencja enerdowskiego dygnitarza Waltera Ulbrichta nie była w stanie tego zmienić – stąd czasem nazywano wieżę imieniem świętego Waltera lub zemstą papieża.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (1 ocen, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz