Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Tallin
Podróże » Estonia

Tallin

24 lutego 2013
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Stolica Estonii, Tallin, jest jednym z najlepiej zachowanych europejskich średniowiecznych miast. Jako największe miasto kraju liczy ponad 412 tysięcy mieszkańców (populacja całej aglomeracji przekracza 0.5 mln).

Większość budowli sakralnych Tallina należy do będących w większości protestantów. Ze względu jednak na silną mniejszość rosyjską nie brakuje także prawosławnych cerkwi.

Polakom stolica Estonii kojarzyć się może z sytuacją jaka miała miejsce 15 września 1939 roku. Polski okręt podwodny ORP Orzeł, który zawinął do neutralnego Tallina został w wyniku niemieckich nacisków internowany, by następnie wsławić się brawurową ucieczką do Wielkiej Brytanii. Sytuacja dała pretekst Związkowi Radzieckiemu do aneksji Estonii w 1940 roku.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Tallin”

  1. ANDRZEJ pisze:

    TALIN PIĘKNE MIASTO JAK I CAŁA ESTONIA.BYŁEM W HAPSSALU PRZEZ MIESIĄC ALE ZA CZSÓW ZSRR WTEDY JUŻ BYŁO PIĘKNIE A TERAZ NA PEWNO JESZCZE PIĘKNIEJ.Kto może niech pojedzie na urlop do HAPSSALU I SAM SIĘ PRZEKONA.