Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Sahara safari (Hurghada)
Podróże » Egipt

Sahara safari (Hurghada)

23 lutego 2013
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

Pustynia Wschodnia zwana także Pustynią Arabską, to część Sahary leżąca między wybrzeżem Morza Czerwonego i Nilem.

Znane turystyczne miasto Hurghada rozciąga się nad wybrzeżem pasem o długości ponad 40 km i szerokości maksymalnie kilku kilometrów. Tereny na wschód od miasta zajmuje Sahara. Wystarczy więc kilkadziesiąt minut drogi na wschód, aby znaleźć się w miejscu, gdzie wokół widać tylko piach i skały gór.

W drogę po piachu najlepiej udać się odpowiednim samochodem terenowym, a jeżeli przejażdżka nie będzie długa świetnie sprawdzają się quady i buggy. Istnieje sporo firm i wypożyczalni, dzięki którym na terenach pustyni bliższych miastu ruch jest naprawdę sporawy.

Wypożyczalnia buggy

Buggy

Buggy na Saharze

Buggies

Jazda po pustyni

Wypożyczalnia quadów

Quady

Quady w Egipcie

Kilkadziesiąt kilometrów wgłąb pustynie można odwiedzić wioskę beduinów, którzy w tym miejscu utrzymują się praktycznie wyłącznie z ruchu turystycznego. Można skorzystać z przejażdżki na wielbłądzie, spróbować chleba pieczonego na blasze ogrzewanej ogniem zasilanym wielbłądzimi bobkami, kupić beduińskie zioła i maści.

Wielbłądy na Saharze

Przejażdżka wielbądem

Beduini

Pieczenie chleba

Beduini

Palenisko beduinów

Wyroby Beduinów
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz