Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Porto
Podróże » Porto, Portugalia

Porto

9 grudnia 2012
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Historia drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii sięga V wieku. Założone przez Celtów lub Rzymian przechodziło kolejno przez ręce Swebów, Wizygotów i Maurów. W 868 roku miasto zostało zdobyte przez Vimara Peres – pierwszego hrabiego Portugalii.
Do najbardziej znanych obiektów Porto należy dwupoziomowy most Don Luis I nad rzeką Douro, zaprojektowany przez Teofila Seyriga, ucznia Gustave’a Eiffla.


Wytwarzane w okolicy wino rozsławiło Porto na całym świecie. Zlokalizowane nad rzeką piwniczki umożliwiają zapoznanie się z metodami produkcji porto oraz jego degustację – zobacz więcej informacji o piwniczce Cálem.

Beczki porto Calem


słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Porto”

  1. Jaca pisze:

    Most miał sie ponoć nazwyać „Króla Ludwika I”. Niestety, z jakichś powodów król nie pojawił się na jego otwarciu, więc mieszkańcy zechcieli go nazwać mostem „Ludwika I”. Nie wiem czy to prawda, ale taką anegdotkę znam.