Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Port w Barcelonie
Podróże » Hiszpania, Katalonia

Port w Barcelonie

23 stycznia 2011
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

Barceloński port jest jednym z największych w basenie Morza Śródziemnego.

Zabytkowy stary port ciągnie się od pomnika Kolumba, który został wzniesiony z okazji Wystawy Światowej w Barcelonie w 1888 roku jako pamiątka powrotu odkrywcy z pierwszej wyprawy do Indii Zachodnich. Monument ma wysokość 60 metrów, a sama postać Kolumba wskazującego palcem wyjście z portu na kolumnie ma wysokość 7 metrów. Taras widokowy zlokalizowany u szczytu kolumny mieści 4 osoby.

Kompleks portowy (Port Vell, port przeładunkowy Barcelona Free Port i port komercyjny) po licznych przebudowach i modernizacjach rejon portu stał się jednym z częściej odwiedzanych punktów miasta. Zlokalizowano tutaj najwspanialsze w Europie oceanarium (the Aquarium) oraz kompleks sklepów, restauracji i kin (Maremágnum).

W okolicy portu funkcjonuje kolejka linowa Teleferico del Port de Barcelona, łącząca nabrzeże z wieżą widokową Miramar. Trasę długości 1292 metrów pokonuje się w 10 minut w jednym z dwóch wagoników, z których każdy może zabrać do 20 pasażerów. Kolejka wsparta jest na wieżach: San Sebastian (78,4m wysokości) i Jaume I (107 m wysokości)

Duże wrażenie na osobach odwiedzających to miejsce robią ryby, których liczne ławice można obserwować w czystej wodzie basenów portowych.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz