Powiat sokólski (województwo podlaskie)
Liczba gmin w powiecie: 10
Liczba miejscowości w powiecie: 431
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 13
Liczba placówek Poczty Polskiej: 23
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 13

Powiat sokólski - gminy i miejscowości

Dąbrowa Białostocka:
Bagny, Bity Kamień, Brzozowo, Brzozowo-Kolonia, Dąbrowa Białostocka, Dąbrowa Białostocka (Jasionówka-Kolonia), Dąbrowa Białostocka (Jasionówka), Dąbrowa Białostocka (Małyszówka), Grabowo, Grodziszczany, Grzebienie, Hamulka, Harasimowicze, Jaczno, Jałówka, Kamienna Nowa, Kamienna Stara, Kirejewszczyzna, Kropiwno, Krugło, Kuderewszczyzna, Lewki, Łozowo, Małowista, Miedzianowo, Mościcha, Nierośno, Nowa Wieś, Nowinka, Olsza, Osmołowszczyzna, Ostrowie, Pięciowłóki, Podbagny, Reszkowce, Różanystok, Sadek, Sadowo, Sławno, Stock, Suchodolina, Szuszalewo, Trzyrzeczki, Wesołowo, Wiązówka, Wroczyńszczyzna, Zwierzyniec Mały, Zwierzyniec Wielki

Janów:
Białousy, Brzozowe Błoto, Budno, Cieśnisk Mały, Cieśnisk Wielki, Cimoszka, Franckowa Buda, Gabrylewszczyzna, Giełozicha, Janów, Jasionowa Dolina, Kamienica, Kizielany, Kizielewszczyzna, Kładziewo, Krasne, Kumiałka, Kuplisk, Kwasówka, Łubianka, Marchelówka, Nowokolno, Nowowola, Nowy Janów, Ostrynka, Podbudno, Podłubianka, Podtrzcianka, Przystawka, Rudawka, Sitawka, Sitkowo, Skidlewo, Soroczy Mostek, Sosnowe Bagno, Studzieńczyna, Szczuki, Teolin, Trofimówka, Trzcianka, Wasilówka, Zielony Gaj

Korycin:
Aulakowszczyzna, Białystoczek, Bombla, Brody, Długi Ług, Dzięciołówka, Gorszczyzna, Korycin, Krukowszczyzna, Kumiała, Laskowszczyzna, Łomy, Łosiniec, Mielniki, Nowinka, Olszynka, Ostra Góra, Popiołówka, Przesławka, Romaszkówka, Rudka, Rykaczewo, Skindzierz, Stok, Szaciłówka, Szumowo, Wojtachy, Wyłudki, Wyłudy, Wysokie, Zabrodzie, Zagórze, Zakale

Krynki:
Białogorce, Borsukowizna, Chłodne Włóki, Ciumicze, Górany, Górka, Jamasze, Jurowlany, Kłyszawka, Kruszyniany, Krynki, Kundzicze, Leszczany, Łapicze, Łosiniany, Nietupa, Nietupa-Kolonia, Nowa Grzybowszczyzna, Nowa Świdziałówka, Ostrów Południowy, Ozierany Małe, Ozierany Wielkie, Ozierskie, Plebanowo, Podlipki, Podszaciły, Rachowik, Rudaki, Sanniki, Stara Grzybowszczyzna, Studzianka, Szaciły, Trejgle

Kuźnica:
Achrymowce, Białobłockie, Bilminy, Chreptowce, Cimanie, Czepiele, Czuprynowo, Długosielce, Dubnica Kurpiowska, Gładowszczyzna, Klimówka, Kowale, Kowale-Kolonia, Kruglany, Kuścińce, Kuźnica, Litwinki, Łosośna Mała, Łosośna Wielka, Łowczyki, Mieleszkowce Pawłowickie, Mieleszkowce Zalesiańskie, Milenkowce, Nowodziel, Palestyna, Parczowce, Pawłowicze, Popławce, Saczkowce, Starowlany, Sterpejki, Szalciny, Szymaki, Tołcze, Tołoczki Wielkie, Wojnowce, Wołkusze, Wołyńce, Wyzgi, Zajzdra

Nowy Dwór:
Bieniowce, Bieniowce-Kolonia, Bobra Wielka, Butrymowce, Chilmony, Chilmony-Kolonia, Chorużowce, Chworościany, Dubaśno, Grzebienie-Kolonia, Jaginty, Koniuszki, Kudrawka, Nowy Dwór, Plebanowce, Ponarlica, Rogacze, Sieruciowce, Synkowce, Talki

Sidra:
Bieniasze, Bierniki, Bierwicha, Chwaszczewo, Dworzysk, Holiki, Jacowlany, Jałówka, Jałówka-Kolonia, Jurasze, Kalwińszczyzna, Kniaziówka, Krzysztoforowo, Majewo, Majewo Kościelne, Makowlany, Nowinka, Ogrodniki, Podsutki, Poganica, Pohorany, Potrubowszczyzna, Racewo, Romanówka, Siderka, Sidra, Siekierka, Słomianka, Staworowo, Szostaki, Śniczany, Wandzin, Władysławowo, Wólka, Zalesie, Zelwa

Sokółka:
Bachmatówka, Bilwinki, Bobrowniki, Bogusze, Bohoniki, Drahle, Dworzysk, Geniusze, Gilbowszczyzna (Kozłowy Ług), Gliniszcze Małe, Gliniszcze Wielkie, Gnidzin, Halańskie Ogrodniki, Hałe, Igryły, Jałówka, Janowszczyzna, Jelenia Góra, Kantorówka, Karcze, Kraśniany, Kundzicze, Kundzin, Kurowszczyzna, Kuryły, Lebiedzin, Lipina, Lipowa Góra, Malawicze Dolne, Malawicze Górne, Maślanka, Mićkowa Hać, Miejskie Nowiny, Nomiki, Nowa Kamionka, Nowa Moczalnia, Nowa Rozedranka, Nowinka, Orłowicze, Orłowicze (Buchwałowo), Ostrówek, Pawełki, Pawłowszczyzna, Planteczka, Plebanowce, Podjałówka, Podjanowszczyzna, Podkamionka, Podkantorówka, Pogibło, Polanki, Poniatowicze, Puciłki, Sierbowce, Słojniki, Smolanka, Sokolany, Sokółka, Stara Kamionka, Stara Moczalnia, Stara Rozedranka, Stary Szor, Stodolne, Straż, Szyndziel, Szyszki, Ściebielec, Tartak, Tatarszczyzna, Wierzchjedlina, Wierzchłowce, Wilcza Jama, Wojnachy, Woroniany, Wroczyńszczyzna, Wysokie Laski, Zadworzany, Zamczysk, Zaścianki k. Bogusz, Zaścianki k. Kurowszczyzny, Zaśpicze, Zawistowszczyzna, Żuki

Suchowola:
Bachmackie Kolonie, Brukowo, Chlewisk Dolny, Chlewisk Górny, Chmielniki, Chmielówka, Chodorówka Nowa, Chodorówka Stara, Chodorówka Stara-Kolonia, Ciemne, Czerwonka, Domuraty, Dryga, Dryga-Kolonia, Dubasiewskie Kolonie, Dubasiewszczyzna, Głęboczyzna, Grodzisk, Grymiaczki, Hołodolina, Horodnianka, Jatwieź Duża, Jatwieź Mała, Karpowicze, Kiersnówka, Kopciówka, Krzywa, Laudańszczyzna, Leszczany, Leśniki, Morgi, Nowe Stojło, Okopy, Olszanka, Ostrówek, Piątak, Podgrodzisk, Podhorodnianka, Podostrówek, Pokośno, Połomin, Połomin-Kolonia, Poświętne, Rutkowszczyzna, Sucha Góra, Suchowola, Tablewo, Trzyrzecze, Wólka, Zgierszczańskie, Żakle

Szudziałowo:
Biały Ług, Boratyńszczyzna, Brzozowy Hrud, Chmielowszczyzna, Chmielowszczyzna (Knyszewicze Małe), Dziewiczy Ług, Grzybowszczyzna, Harkawicze, Horczaki, Jeziorek, Klin, Knyszewicze, Kozłowy Ług, Lipowy Most, Łaźnisko, Łaźnisko (Podłaźnisko), Markowy Wygon, Minkowce, Miszkieniki Małe, Miszkieniki Wielkie, Nowe Trzciano, Nowinka, Nowy Ostrów, Ostrów Północny, Ostrówek, Pierożki, Poczopek, Rowek, Samogród, Słoja, Słójka, Słójka-Borowszczyzna, Sosnowik, Stare Trzciano, Suchy Hrud, Suchynicze, Sukowicze, Szczęsnowicze, Szudziałowo, Talkowszczyzna, Usnarz Górny, Wierzchlesie, Wojnowce, Zubrzyca Mała, Zubrzyca Wielka