Powiat częstochowski (województwo śląskie)
Liczba gmin w powiecie: 16
Liczba miejscowości w powiecie: 282
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 24
Liczba placówek Poczty Polskiej: 31
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 24

Powiat częstochowski - gminy i miejscowości

Blachownia:
Blachownia, Cisie, Gorzelnia (Nowa Gorzelnia), Gorzelnia (Stara Gorzelnia), Konradów, Konradów (Kolonia Łojki), Łojki, Wyrazów

Dąbrowa Zielona:
Borowce, Cielętniki, Cudków, Dąbek, Dąbrowa Zielona, Lipie, Milionów, Niebyła, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Rogaczew, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie

Janów:
Apolonka, Bystrzanowice, Bystrzanowice-Dwór, Czepurka, Dąbrowa-Łazy, Dziadówki-Leśniczówka, Góry Gorzkowskie, Hucisko, Janów, Lgoczanka, Lipnik, Lusławice, Okrąglik, Ostrężnik, Pabianice, Parkowe-Leśniczówka, Piasek, Ponik, Siedlec, Skowronów, Sokole Pole, Śmiertny Dąb, Teodorów, Zagórze, Złoty Potok, Żuraw

Kamienica Polska:
Kamienica Polska, Kolonia Klepaczka, Osiny, Podlesie, Romanów, Rudnik Wielki, Wanaty, Zawada, Zawisna

Kłomnice:
Adamów, Bartkowice, Chmielarze, Chorzenice, Garnek, Huby, Jamrozowizna, Janaszów, Karczewice, Kłomnice, Kłomnice (Pustkowie Kłomnickie), Konary, Kuźnica, Lipicze, Michałów, Michałów Rudnicki, Nieznanice, Niwki, Pacierzów, Przybyłów, Rzeki Małe, Rzeki Wielkie, Rzerzęczyce, Skrzydlów, Śliwaków, Śliwaków (Grabie), Trząska-Zawodzie, Witkowice, Zawada, Zbereżka, Zdrowa

Koniecpol:
Aleksandrów, Dąbrowa, Koniecpol, Kozaków, Kuźnica Grodziska, Kuźnica Wąsowska, Luborcza, Łabędź, Łysaków, Łysiny, Michałów, Oblasy, Okołowice, Pękowiec, Piaski, Radoszewnica, Rudniki, Rudniki-Kolonia, Stanisławice, Stary Koniecpol, Teodorów, Teresów, Wąsosz, Wólka, Zagacie, Zagacie (Stefanów), Załęże, Zaróg

Konopiska:
Aleksandria (Aleksandria Druga), Aleksandria (Aleksandria Pierwsza), Hutki, Jamki, Konopiska, Kopalnia, Korzonek, Kowale, Leśniaki, Łaziec, Rększowice, Walaszczyki, Wąsosz, Wygoda, Wygoda (Kijas)

Kruszyna:
Baby, Bogusławice, Jacków, Kijów, Kruszyna, Lgota Mała, Łęg, Pieńki Szczepockie, Teklinów, Widzów, Widzówek, Wikłów

Lelów:
Biała Wielka, Celiny, Drochlin, Gródek, Konstantynów, Lelów, Lgota Błotna, Lgota Gawronna, Mełchów, Nakło, Paulinów, Podlesie, Skrajniwa, Staromieście, Ślęzany, Turzyn

Mstów:
Brzyszów, Cegielnia, Gąszczyk, Jaskrów, Jaźwiny, Kłobukowice, Kobyłczyce, Krasice, Kuchary, Kuśmierki, Latosówka, Łuszczyn, Małusy Małe, Małusy Wielkie, Mokrzesz, Mstów, Pniaki Mokrzeskie, Rajsko, Siedlec, Srocko, Wancerzów, Zawada

Mykanów:
Adamów, Antoniów, Borowno, Borowno (Borowno-Kolonia), Cykarzew Północny, Cykarzew Północny (Cykarzew Północny-Stacja), Czarny Las, Dudki, Florków, Grabowa, Grabówka, Jamno, Jamno (Rusinów), Kokawa, Kolonia Wierzchowisko, Kuźnica Kiedrzyńska, Kuźnica Lechowa, Lemańsk, Lubojenka, Lubojna, Łochynia, Mykanów, Nowy Broniszew, Nowy Kocin, Osiny, Pasieka, Radostków, Radostków-Kolonia, Rybna, Rybna (Nowa Rybna), Stary Broniszew, Stary Cykarzew, Stary Kocin, Stary Kocin (Przedkocin), Topolów, Tylin, Wierzchowisko, Wola Hankowska, Wola Kiedrzyńska

Olsztyn:
Biskupice, Bloki Kolejowe, Bukowno, Bukowno (Warszawka), Krasawa, Kusięta, Kusięta (Kusięta Małe), Olsztyn, Przymiłowice, Skrajnica, Turów, Zielona Góra, Zrębice (Zrębice Drugie), Zrębice (Zrębice Pierwsze)

Poczesna:
Bargły, Brzeziny Nowe, Brzeziny-Kolonia, Dębowiec, Huta Stara A, Huta Stara B, Kolonia Poczesna, Korwinów, Mazury, Michałów, Młynek, Nierada, Nowa Wieś, Poczesna, Słowik, Sobuczyna, Wrzosowa, Zawodzie, Zawodzie (Kolonia Borek)

Przyrów:
Aleksandrówka, Bolesławów, Julianka, Knieja, Kopaniny, Przyrów, Sieraków, Smyków, Stanisławów, Staropole, Sygontka, Wiercica, Wola Mokrzeska, Zalesice, Zarębice

Rędziny:
Karolina, Konin, Kościelec, Madalin, Marianka Rędzińska, Rędziny, Rudniki

Starcza:
Klepaczka, Łysiec, Rudnik Mały, Starcza, Własna