Powiat zamojski (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 15
Liczba miejscowości w powiecie: 339
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 15
Liczba placówek Poczty Polskiej: 33
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 15

Powiat zamojski - gminy i miejscowości

Adamów:
Adamów, Bliżów, Bliżów (Wojda), Bondyrz, Boża Wola, Czarnowoda, Feliksówka, Grabnik, Jacnia, Malinówka, Potoczek, Potoczek (Kolonia), Rachodoszcze, Suchowola, Suchowola (Kolonia), Suchowola-Kolonia, Szewnia Dolna, Szewnia Górna, Trzepieciny

Grabowiec:
Bereść, Bronisławka, Cieszyn, Czechówka, Dańczypol, Grabowczyk, Grabowiec, Grabowiec-Góra, Henrykówka, Hołużne, Majdan Tuczępski, Ornatowice, Ornatowice-Kolonia, Rogów, Siedlisko, Skibice, Skomorochy Duże, Skomorochy Małe, Szczelatyn, Szystowice, Tuczępy, Wolica Uchańska, Wólka Tuczępska, Żurawlów

Komarów-Osada:
Antoniówka, Dub, Huta Komarowska, Janówka Wschodnia, Janówka Zachodnia, Kadłubiska, Komarów Dolny, Komarów Górny, Komarów-Osada, Komarów-Wieś, Kraczew, Krzywystok, Krzywystok-Kolonia, Księżostany, Księżostany-Kolonia, Ruszczyzna, Sosnowa-Dębowa, Swaryczów, Śniatycze, Tomaszówka, Tuczapy, Wolica Brzozowa, Wolica Brzozowa-Kolonia, Wolica Śniatycka, Zubowice, Zubowice-Kolonia

Krasnobród:
Dominikanówka, Grabnik, Hucisko, Hutki, Hutków, Kaczórki, Kaczórki (Belfont), Krasnobród, Krasnobród (Podzamek), Majdan Mały, Majdan Wielki, Majdan Wielki (Borki), Malewszczyzna, Nowa Wieś, Podklasztor, Podklasztor (Turzyniec), Potok Senderki, Stara Huta, Szur, Wólka Husińska, Wólka Husińska (Husiny), Wólka Husińska (Łozowica), Zielone, Zielone (Przejma)

Łabunie:
Barchaczów, Bródek, Dąbrowa, Łabunie, Łabunie-Reforma, Łabuńki Drugie, Łabuńki Pierwsze, Majdan Ruszowski, Mocówka, Ruszów, Ruszów-Kolonia, Wierzbie, Wólka Łabuńska

Miączyn:
Czartoria, Frankamionka, Gdeszyn, Gdeszyn-Kolonia, Horyszów, Horyszów-Kolonia, Koniuchy, Koniuchy-Kolonia, Kotlice, Kotlice-Kolonia, Miączyn, Miączyn-Kolonia, Ministrówka, Niewirków, Niewirków-Kolonia, Pniaki, Poddąbrowa, Świdniki, Świdniki (Popówka), Zawalów, Zawalów-Kolonia, Żuków, Żuków (Dębina)

Nielisz:
Deszkowice-Kolonia, Gruszka Duża (Bagatela), Gruszka Duża-Kolonia, Gruszka Duża-Kolonia (Elizin), Gruszka Mała Druga, Gruszka Mała Pierwsza, Kolonia Emska, Krzak, Nawóz, Nielisz, Nielisz (Gaciska), Nielisz (Las), Nielisz (Lipnik), Ruskie Piaski, Staw Noakowski, Staw Noakowski-Kolonia, Staw Ujazdowski, Staw Ujazdowski-Kolonia, Średnie Duże, Średnie Małe, Ujazdów, Ujazdów (Stawki), Wólka Nieliska, Wólka Złojecka, Zamszany, Zarudzie, Zarudzie (Kolonia), Złojec

Radecznica:
Czarnystok, Czarnystok (Ruś), Dzielce, Gaj Gruszczański, Gorajec-Stara Wieś, Gorajec-Stara Wieś (Tokarka), Gorajec-Zagroble, Gorajec-Zagroble-Kolonia, Gorajec-Zastawie, Gruszka Zaporska, Gruszka Zaporska (Granice), Gruszka Zaporska (Korycizna), Latyczyn, Latyczyn (Kolonia), Mokrelipie, Podborcze, Podlesie Duże, Podlesie Duże (Kolonia), Podlesie Małe, Radecznica, Trzęsiny, Wólka Czarnostocka, Zaburze, Zaburze (Pożarki), Zaburze (Świniarki), Zakłodzie, Zakłodzie (Dół), Zakłodzie (Góra), Zaporze, Zaporze (Chałupniki)

Sitno:
Boży Dar, Cześniki, Cześniki-Kolonia, Czołki, Horyszów Polski, Horyszów-Nowa Kolonia, Horyszów-Stara Kolonia, Janówka, Jarosławiec, Karp, Kolonia Sitno, Kornelówka, Kornelówka (Chabrosówka), Kornelówka-Kolonia, Rozdoły, Rozdoły (Podźródła), Sitno, Stabrów, Stanisławka, Wólka Horyszowska

Skierbieszów:
Dębowiec, Dębowiec-Kolonia, Drewniki, Hajowniki, Huszczka Duża, Huszczka Mała, Iłowiec, Iłowiec (Popławy), Kalinówka, Lipina Nowa, Łaziska, Majdan Skierbieszowski, Marcinówka, Osiczyna, Podhuszczka, Podhuszczka (Kolonia), Podwysokie, Sady, Skierbieszów, Skierbieszów-Kolonia, Sławęcin, Suchodębie, Sulmice, Szorcówka, Wiszenki, Wiszenki-Kolonia, Wysokie Drugie, Wysokie Pierwsze, Zabytów, Zawoda, Zrąb

Stary Zamość:
Borowina, Chomęciska Duże, Chomęciska Małe, Krasne, Majdan Sitaniecki, Nowa Wieś, Pańska Dolina, Podkrasne, Podstary Zamość, Stary Zamość, Udrycze-Kolonia, Udrycze-Koniec, Udrycze-Wola, Wierzba, Wisłowiec, Wisłowiec (Wisłowiec-Kolonia)

Sułów:
Deszkowice Drugie, Deszkowice Drugie (Lipiny), Deszkowice Drugie (Rutki), Deszkowice Pierwsze, Kawęczyn-Kolonia, Kitów, Kulików, Michalów, Rozłopy, Rozłopy-Kolonia, Sąsiadka, Sułowiec, Sułów, Sułów-Kolonia, Sułówek, Tworyczów, Źrebce

Szczebrzeszyn:
Bodaczów, Bodaczów (Podborek), Bodaczów (Żory), Brody Duże, Brody Małe, Kawęczyn, Kawęczynek, Kąty Drugie, Kąty Pierwsze, Lipowiec-Kolonia, Niedzieliska, Niedzieliska-Kolonia, Szczebrzeszyn, Szczebrzeszyn (Błonie), Szczebrzeszyn (Klemensów), Szczebrzeszyn (Szperówka), Wielącza, Wielącza Poduchowna, Wielącza-Kolonia

Zamość:
Białobrzegi, Białowola, Borowina Sitaniecka, Bortatycze, Bortatycze-Kolonia, Chyża, Chyża (Kolonia), Hubale, Jatutów, Kalinowice, Lipsko, Lipsko-Kosobudy, Lipsko-Polesie, Łapiguz, Mokre, Mokre (Mokre-Kolonia), Płoskie, Pniówek, Siedliska, Siedliska Kolonia, Sitaniec, Sitaniec (Błonie), Sitaniec-Kolonia, Sitaniec-Wolica, Skokówka, Szopinek, Wieprzec, Wierzchowiny, Wólka Panieńska, Wólka Wieprzecka, Wychody, Wysokie, Zalesie, Zarzecze, Zawada, Zwódne, Żdanów, Żdanówek

Zwierzyniec:
Bagno, Bór, Guciów, Kosobudy, Obrocz, Sochy, Topólcza, Turzyniec, Wywłoczka, Zwierzyniec, Żurawnica