Powiat chełmski (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 14
Liczba miejscowości w powiecie: 375
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 23
Liczba placówek Poczty Polskiej: 31
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 23

Powiat chełmski - gminy i miejscowości

Białopole:
Białopole, Busieniec, Buśno, Grobelki, Horeszkowice, Kicin, Kurmanów, Maziarnia Strzelecka, Raciborowice, Raciborowice (Zaniże), Raciborowice-Kolonia, Strzelce, Strzelce-Kolonia, Teremiec, Teresin, Zabudnowo

Chełm:
Depułtycze Królewskie, Depułtycze Królewskie-Kolonia, Henrysin, Horodyszcze, Horodyszcze-Kolonia, Janów, Józefin, Koza-Gotówka, Krzywice, Krzywice-Kolonia, Ludwinów, Nowe Depułtycze, Nowiny, Nowosiółki, Nowosiółki-Kolonia, Ochoża-Kolonia, Okszów, Parypse, Podgórze, Pokrówka, Rożdżałów, Rożdżałów-Kolonia, Rudka, Srebrzyszcze, Srebrzyszcze (Antonin), Stańków, Stare Depułtycze, Staw, Stołpie, Strupin Duży, Strupin Łanowy, Strupin Mały, Tytusin, Uher, Weremowice, Wojniaki, Wólka Czułczycka, Zagroda, Zarzecze, Zawadówka, Żółtańce, Żółtańce-Kolonia

Dorohusk:
Barbarówka, Berdyszcze, Berdyszcze (Popówka), Brzeźno, Brzeźno (Las), Dobryłówka, Dorohusk, Dorohusk-Osada, Husynne, Kępa, Kolemczyce, Kolonia, Kroczyn, Ladeniska, Ladeniska (Niwa), Ludwinów, Majdan Skordiowski, Michałówka, Mościska (Majdan), Myszkowiec, Okopy, Okopy (Stare Okopy), Okopy-Kolonia, Olenówka, Ostrów, Pogranicze, Puszki, Rozkosz, Skordiów, Stefanów, Świerże, Świerże (Mielniki), Świerże-Kolonia, Teosin, Turka, Turka (Istrów), Wólka Okopska, Zalasocze, Zamieście, Zanowinie

Dubienka:
Brzozowiec, Dubienka, Holendry, Janostrów, Jasienica, Józefów, Kajetanówka, Krynica, Lipniki, Mateuszowo, Nowokajetanówka, Radziejów, Rogatka, Rudka, Siedliszcze, Siedliszcze (Kolonia Siedliszcze), Skryhiczyn, Stanisławówka, Starosiele, Tuchanie, Uchańka, Zagórnik

Kamień:
Andrzejów, Czerniejów, Haliczany, Ignatów, Ignatów-Kolonia, Józefin, Kamień, Kamień-Kolonia, Koczów, Majdan Pławanicki, Mołodutyn, Natalin, Pławanice, Pławanice-Kolonia, Rudolfin, Strachosław, Wolawce

Leśniowice:
Alojzów, Dębina, Horodysko, Janówka, Kasiłan, Kumów Majoracki, Kumów Plebański, Kumów Plebański (Brzezinki), Leśniowice, Leśniowice-Kolonia, Majdan Leśniowski, Nowy Folwark, Plisków, Plisków-Kolonia, Plisków-Kolonia (Sztyjówka), Politówka, Poniatówka, Rakołupy, Rakołupy Duże, Rakołupy Małe, Sarniak, Sielec, Teresin, Wierzbica, Wygnańce, Wygnańce (Cztery Słupy), Wygnańce (Poddębie)

Rejowiec:
Adamów, Aleksandria Krzywowolska, Aleksandria Niedziałowska, Bańkowszczyzna, Bieniów, Czechów Kąt, Elżbiecin, Hruszów, Kobyle, Kobyle (Kostunin), Leonów, Marynin, Marysin, Niedziałowice Pierwsze, Niemirów, Rejowiec, Rejowiec-Kolonia, Rybie, Siedliszczki, Stary Majdan, Wereszcze Duże, Wereszcze Małe, Wólka Rejowiecka, Zagrody, Zawadówka, Zyngierówka, Zyngierówka (Felczyn)

Rejowiec Fabryczny:
Gołąb, Józefin, Kanie, Kanie-Stacja, Krasne, Krzywowola, Leszczanka, Liszno, Liszno-Kolonia, Pawłów, Rejowiec Fabryczny, Rejowiec Fabryczny (Siedliszczki), Toruń, Toruń (Osowiec), Wólka Kańska, Wólka Kańska-Kolonia, Zalesie Kańskie, Zalesie Krasieńskie

Ruda-Huta:
Chromówka, Dobryłów, Gdola, Gotówka, Hniszów, Hniszów-Kolonia, Iłowa, Jazików, Jazików (Suczków), Karolinów, Leśniczówka, Marynin, Marysin, Marysin (Jamne), Miłosław, Poczekajka, Ruda, Ruda-Huta, Ruda-Kolonia, Ruda-Opalin, Ruda-Opalin (Huta), Rudka, Rudka-Kolonia, Tarnówka, Zarudnia, Żalin, Żalin-Kolonia

Sawin:
Aleksandrówka, Bachus, Bukowa Mała, Bukowa Wielka, Chutcze, Czułczyce, Czułczyce Małe, Czułczyce-Kolonia, Hredków, Jagodne, Krobonosz, Krobonosz-Kolonia, Łowcza, Łowcza-Kolonia, Łukówek, Malinówka, Petryłów, Podpakule, Przysiółek, Radzanów, Sajczyce, Sawin, Serniawy, Serniawy-Kolonia, Średni Łan, Tomaszówka (Borowa), Wólka Petryłowska

Siedliszcze:
Adolfin, Anusin, Bezek, Bezek Dębiński, Bezek-Kolonia, Borowo, Brzeziny, Chojeniec, Chojeniec-Kolonia, Dobromyśl, Gliny, Jankowice, Janowica, Julianów, Kamionka, Krowica, Kulik, Kulik-Kolonia, Lechówka, Lipówki, Majdan Zahorodyński, Marynin, Mogilnica, Nowe Chojno, Romanówka, Siedliszcze, Siedliszcze-Kolonia, Siedliszcze-Osada, Stare Chojno, Stasin Dolny, Wojciechów, Wola Korybutowa Druga, Wola Korybutowa Pierwsza, Wola Korybutowa-Kolonia, Zabitek

Wierzbica:
Bakus-Wanda, Busówno, Busówno-Kolonia, Buza, Chylin, Chylin Mały, Chylin Wielki, Helenów, Kamienna Góra, Karczunek, Kozia Góra, Leonówka, Ochoża, Ochoża-Pniaki, Olchowiec, Olchowiec-Kolonia, Pniówno, Staszyce, Syczyn, Święcica, Tarnów, Terenin, Werejce, Wierzbica, Wierzbica-Osiedle, Władysławów, Wólka Tarnowska, Wygoda

Wojsławice:
Czarnołozy, Huta, Krasne, Kukawka, Majdan, Majdan Kukawiecki, Majdan Ostrowski, Majdanek, Nowy Majdan, Ostrów, Ostrów-Kolonia, Partyzancka Kolonia, Popławy, Putnowice Wielkie, Putnowice-Kolonia, Rozięcin, Stadarnia, Stary Majdan, Trościanka, Turowiec, Witoldów, Wojsławice, Wojsławice-Kolonia, Wólka Putnowicka

Żmudź:
Annopol, Bielin, Dryszczów, Gałęzów, Kazimierówka, Klesztów, Klesztów (Kolonia), Ksawerów, Leszczany, Leszczany-Kolonia, Lipinki, Maziarnia, Pobołowice, Pobołowice-Kolonia, Puszcza, Roztoka, Roztoka-Kolonia, Rudno, Stanisławów, Syczów, Teresin, Wołkowiany, Wólka Leszczańska, Żmudź, Żmudź-Kolonia