Powiat olsztyński (województwo warmińsko-mazurskie)
Liczba gmin w powiecie: 12
Liczba miejscowości w powiecie: 416
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 23
Liczba placówek Poczty Polskiej: 50
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 23

Powiat olsztyński - gminy i miejscowości

Barczewo:
Barczewko, Barczewo, Barczewski Dwór, Bark, Bartołty Małe, Bartołty Wielkie, Biedowo, Biedowo (Dąbrówka Mała), Bogdany, Czerwony Bór, Dadaj, Dobrąg, Jedzbark, Kaplityny, Kierzbuń, Kierzliny, Klimkowo, Klucznik, Kołaki, Koronowo, Kromerowo, Kronowo, Kronówko, Krupoliny, Lamkowo, Lamkówko, Leszno, Leszno Małe, Łapka, Łęgajny, Maruny, Mokiny, Niedźwiedź, Nikielkowo, Odryty, Próle, Radosty, Ramsowo, Ramsówko, Rejczuchy, Ruszajny, Rycybałt, Sapuny, Skajboty, Stare Włóki, Studzianek, Szynowo, Tęguty, Tumiany, Wipsowo, Wójtowo, Wrócikowo, Zalesie, Żarek

Biskupiec:
Adamowo, Biesowo, Biesówko, Biskupiec, Biskupiec-Kolonia Druga, Boreczek, Borki Wielkie, Botowo, Bredynki, Chmielówka, Czerwonka, Dębowo, Droszewo, Dworzec, Dymer, Gęsikowo, Januszewo, Józefowo, Kamionka, Kamionka (Pierwój), Kobułty, Kojtryny, Kramarka, Labuszewo, Lipowo, Łabuchy, Łąka Dymerska, Mojtyny, Najdymowo, Nasy, Nowe Marcinkowo, Parleza Mała, Parleza Wielka, Pudląg, Rasząg, Rozwady, Rudziska, Rukławki, Rzeck, Sadłowo, Sadowo, Stanclewo, Stryjewo, Węgój, Wilimy, Wólka Wielka, Zabrodzie, Zameczek, Zarębiec, Zazdrość

Dobre Miasto:
Barcikowo, Bzowiec, Cerkiewnik, Dobre Miasto, Głotowo, Jesionowo, Kabikiejmy, Kabikiejmy Dolne, Kłódka, Knopin, Kosyń, Kunik, Łęgno, Mawry, Międzylesie, Nowa Wieś Mała, Orzechowo, Piotraszewo, Podleśna, Praslity, Smolajny, Stary Dwór, Swobodna, Urbanowo, Wichrowo

Dywity:
Barkweda, Brąswałd, Bukowina, Bukwałd, Dąbrówka Wielka, Dągi, Dywity, Frączki, Gady, Gradki, Kieźliny, Ługwałd, Myki, Nowe Włóki, Plutki, Redykajny, Rozgity, Różnowo, Sętal, Słupy, Spręcowo, Szypry, Tuławki, Wadąg, Zalbki

Gietrzwałd:
Barduń, Barwiny, Biesal, Cegłowo, Dłużki, Gietrzwałd, Gietrzwałd (Tomarynki), Grazymy, Gronity, Guzowy Młyn, Guzowy Piec, Jadaminy, Kudypy, Łajsy, Łęgucki Młyn, Łęguty, Łęguty (Zaskwierki), Łopkajny, Łupstych, Naglady, Naterki, Nowy Młyn, Parwółki, Pęglity, Podlejki, Rapaty, Rentyny, Salminek, Siła, Smoleń, Sząbruk, Śródka, Tomaryny, Unieszewo, Woryty, Zdrojek

Jeziorany:
Derc, Franknowo, Jeziorany, Jeziorany-Kolonie, Kalis, Kiersztanowo, Kikity, Kostrzewy, Kramarzewo, Krokowo, Lekity, Miejska Wieś, Modliny, Olszewnik, Pierwągi, Piszewo, Polkajmy, Potryty, Radostowo, Studnica, Studzianka, Tłokowo, Ustnik, Wilkiejmy, Wójtówko, Wólka Szlachecka, Zerbuń, Żardeniki

Jonkowo:
Bałąg, Bobry, Gamerki Małe, Gamerki Wielkie, Garzewko, Giedajty, Godki, Gutkowo, Jonkowo, Kajny, Łomy, Mątki, Nowe Kawkowo, Polejki, Porbady, Pupki, Stare Kawkowo, Stękiny, Szałstry, Szatanki, Szelągowo, Warkały, Węgajty, Wilimowo, Wołowno, Wrzesina

Kolno:
Bęsia, Górkowo, Górkowo (Augustówka), Górowo, Kabiny, Kolenko, Kolno, Kominki, Kruzy, Lutry, Oterki, Otry, Ryn Reszelski, Samławki, Tarniny, Tejstymy, Wągsty, Wójtowo, Wólka, Wysoka Dąbrowa

Olsztynek:
Ameryka, Cichogrąd, Czarci Jar, Czerwona Woda, Dąb, Dębowa Góra, Drwęck, Elgnówko, Gaj, Gąsiorowo Olsztyneckie, Gębiny, Gibała, Jadamowo, Jagiełek, Jemiołowo, Juńcza, Kołatek, Królikowo, Kunki, Kurki, Lichtajny, Lipowo Kurkowskie, Lutek, Łęciny, Łutynowo, Łutynówko, Makruty, Malinowo, Mańki, Marązy, Maróz, Marózek, Mierki, Mycyny, Nadrowo, Nowa Wieś Ostródzka, Olsztynek, Orzechowo, Pawłowo, Platyny, Samagowo, Samagowo (Kąpity), Selwa, Sitno, Stare Gaje, Sudwa, Swaderki, Świerkocin, Świętajny, Świętajńska Karczma, Tolejny, Tolkmity, Tomaszyn, Waplewo, Waplewo (Ruda Waplewska), Warglewo, Warlity Małe, Waszeta, Wigwałd, Wilkowo, Witramowo, Witułty, Zawady, Ząbie, Zezuty, Zezuty (Spoguny)

Purda:
Bałdy, Bałdzki Piec, Biedówko, Bruchwałd, Butryny, Chaberkowo, Gąsiorowo, Giławy, Groszkowo, Kaborno, Klebark Mały, Klebark Wielki, Klewki, Kołpaki, Kopanki, Linowo, Łajs, Marcinkowo, Nerwik, Nowa Kaletka, Nowa Wieś, Nowy Przykop, Nowy Ramuk, Ostrzeszewo, Pajtuny, Patryki, Pokrzywy, Prejłowo, Przykop, Purda, Purda Leśna, Purdka, Rykowiec, Silice, Stara Kaletka, Stary Olsztyn, Szczęsne, Trękus, Trękusek, Wojtkowizna, Wygoda, Wyrandy, Zaborowo, Zgniłocha

Stawiguda:
Bartąg, Bartążek, Dorotowo, Gągławki, Grada, Gryźliny, Jaroty, Kręsk, Majdy, Miodówko, Muchorowo, Pluski, Ruś, Ruś (Binduga), Rybaki, Stawiguda, Tomaszkowo, Wymój, Zazdrość, Zezuj, Zielonowo

Świątki:
Brzeźno, Brzydowo, Dąbrówka, Drzazgi, Garzewo, Gołogóra, Jankowo, Kalisty, Klony, Kłobia, Kłobia (Kiewry), Komalwy, Konradowo, Kwiecewo, Łumpia, Różynka, Skolity, Świątki, Włodowo, Worławki, Żardeniki