Powiat płoński (województwo mazowieckie)
Liczba gmin w powiecie: 10
Liczba miejscowości w powiecie: 379
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 20
Liczba placówek Poczty Polskiej: 24
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 20

Powiat płoński - gminy i miejscowości

Baboszewo:
Baboszewo, Bożewo, Brzeście, Brzeście (Brzeście Małe), Brzeście Nowe, Budy Radzymińskie, Cieszkowo Nowe, Cieszkowo Stare, Cieszkowo-Kolonia, Cywiny Wojskie, Cywiny-Dynguny, Dłużniewo, Dramin, Dziektarzewo, Dziektarzewo-Wylaty, Galomin, Galominek, Galominek Nowy, Goszczyce Poświętne, Goszczyce Średnie, Jarocin, Jesionka, Kiełki, Korzybie, Kowale, Krościn, Kruszewie, Lachówiec, Lutomierzyn, Mystkowo, Niedarzyn, Pawłowo, Pieńki Rzewińskie, Polesie, Rybitwy, Rzewin, Sarbiewo, Sokolniki Nowe, Sokolniki Stare, Śródborze, Wola Dłużniewska, Wola-Folwark, Zbyszyno

Czerwińsk nad Wisłą:
Chociszewo, Czerwińsk nad Wisłą, Garwolewo, Gawarzec Dolny, Gawarzec Górny, Goławin, Goworowo, Grodziec, Janikowo, Karnkowo, Komsin, Kuchary-Skotniki, Łbowo, Miączyn, Miączynek, Nieborzyn, Nowe Przybojewo, Nowe Radzikowo, Nowy Boguszyn, Osiek, Parlin, Radzikowo Scalone, Raszewo Dworskie, Raszewo Włościańskie, Roguszyn, Sielec, Stare Przybojewo, Stare Radzikowo, Stary Boguszyn, Stobiecin, Wilkowuje, Wilkówiec, Wola, Wólka Przybójewska, Wychódźc, Zarębin, Zdziarka

Dzierzążnia:
Błomino Gumowskie, Błomino-Gule, Błomino-Jeże, Chrościn, Cumino, Dzierzążnia, Gumowo, Kadłubowo, Korytowo, Kucice, Niwa, Nowa Dzierzążnia, Nowe Gumino, Nowe Kucice, Nowe Sarnowo, Pluskocin, Podmarszczyn, Pomianowo, Pomianowo-Dzierki, Przemkowo, Rakowo, Sadkowo, Sarnowo, Sarnowo (Sarnowo-Góry), Siekluki, Skołatowo, Starczewo Wielkie, Starczewo-Pobodze, Stare Gumino, Wierzbica Pańska, Wierzbica Szlachecka, Wilamowice

Joniec:
Adamowo, Joniec, Joniec-Kolonia, Józefowo, Krajęczyn, Królewo, Ludwikowo, Nowa Wrona, Omięciny, Osiek, Popielżyn Górny, Popielżyn-Zawady, Proboszczewice, Sobieski, Soboklęszcz, Stara Wrona, Szumlin

Naruszewo:
Beszyno, Dłutowo, Drochowo, Drochówka, Grąbczewo, Januszewo, Kębłowice, Kozarzewo, Krysk, Łazęki, Michałowo, Nacpolsk, Naruszewo, Nowe Naruszewo, Nowy Krysk, Nowy Nacpolsk, Pieścidła, Postróże, Potyry, Radzymin, Radzyminek, Rąbież, Skarboszewo, Skarszyn, Skwary, Sobanice, Sosenkowo, Sosenkowo-Osiedle, Srebrna, Stachowo, Stary Nacpolsk, Strzembowo, Troski, Wichorowo, Wola-Krysk, Wronino, Wróblewo, Wróblewo-Osiedle, Zaborowo, Żukowo, Żukowo (Żukówek), Żukowo Poświętne

Nowe Miasto:
Adamowo, Aleksandria, Anielin, Belin, Czarnoty, Gawłowo, Gawłówek, Gościmin Wielki, Grabie, Gucin, Henrykowo, Janopole, Jurzyn, Jurzynek, Kadłubówka, Karolinowo, Kubice, Latonice, Miszewo B, Miszewo Wielkie, Modzele-Bartłomieje, Nowe Miasto, Nowe Miasto-Folwark, Nowosiółki, Popielżyn Dolny, Przepitki, Rostki, Salomonka, Szczawin, Tomaszewo, Władysławowo, Wólka Szczawińska, Zakobiel, Zasonie, Zawady B, Zawady Stare, Żołędowo

Płońsk:
Arcelin, Bogusławice, Bońki, Brody, Cempkowo, Cholewy, Cieciórki, Ćwiklin, Ćwiklinek, Dalanówek, Dalanówek (Dalanówko), Ilinko, Ilino, Jeżewo, Kluczewo, Kownaty, Koziminy-Stachowo, Krępica, Lisewo, Michalinek, Michowo, Młyńsk, Nowe Koziminy, Pilitowo, Płońsk, Poczernin, Poświętne, Pruszyn, Raźniewo, Siedlin, Skarżyn, Skrzynki, Słoszewo, Słoszewo-Kolonia, Stare Koziminy, Strachowo, Strachówko, Strubiny, Szeromin, Szerominek, Szpondowo, Szymaki, Woźniki, Wroninko

Raciąż:
Bielany, Bogucin, Budy Kraszewskie, Charzyny, Charzyny (Charzyny-Borzymy), Chyczewo, Cieciersk, Ćwiersk, Dobrska-Kolonia, Dobrska-Włościany, Draminek, Drozdowo, Druchowo, Folwark-Raciąż, Grzybowo, Jeżewo-Wesel, Kaczorowy, Kiełbowo, Kiniki, Kocięcin Brodowy, Kocięcin-Tworki, Kodłutowo, Kossobudy, Koziebrody, Kozolin, Krajkowo, Krajkowo-Budki, Kraszewo Podborne, Kraszewo-Czubaki, Kraszewo-Falki, Kraszewo-Gaczułty, Kraszewo-Rory, Kraszewo-Sławęcin, Kraśniewo, Kruszenica, Lipa, Łempinek, Łempino, Malewo, Mała Wieś, Młody Niedróż, Nowe Gralewo, Nowe Młodochowo, Nowy Komunin, Pęsy, Pólka-Raciąż, Raciąż, Sierakowo, Sikory, Stare Gralewo, Stary Komunin, Stary Niedróż, Strożęcin, Szapsk, Szczepkowo, Szczepkowo (Szczepkowskie Żale), Unieck, Unieck (Kolonia Unieck), Wępiły, Witkowo, Witkowo (Miłaki), Witkowo (Pawlaki), Zdunówek, Złotopole, Żukowo-Strusie, Żukowo-Wawrzonki, Żychowo

Sochocin:
Baraki, Biele, Bolęcin, Budy Gutarzewskie, Ciemniewo, Drożdżyn, Gromadzyn, Gutarzewo, Idzikowice, Jędrzejewo, Kępa, Koliszewo, Kolonia Sochocin, Kołoząb, Kondrajec, Kondrajec (Ostrowie), Kuchary Królewskie, Kuchary Żydowskie, Milewo, Niewikla, Podsmardzewo, Pruszkowo, Rzy, Smardzewo, Sochocin, Ślepowrony, Wierzbówiec, Wycinki, Żelechy

Załuski:
Falbogi Wielkie, Gostolin, Kamienica, Kamienica-Kozaki, Kamienica-Wygoda, Karolinowo, Koryciska, Kroczewo, Michałówek, Naborowo, Naborowo-Parcele, Naborówiec, Niepiekła, Nowe Olszyny, Nowe Wrońska, Przyborowice Dolne, Przyborowice Górne, Sadówiec, Słotwin, Smulska, Sobole, Stare Olszyny, Stare Wrońska, Stróżewo, Szczytniki, Szczytno, Wilamy, Wojny, Załuski, Zdunowo, Złotopolice