Powiat lubelski (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 16
Liczba miejscowości w powiecie: 389
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 25
Liczba placówek Poczty Polskiej: 33
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 25

Powiat lubelski - gminy i miejscowości

Bełżyce:
Babin, Babin (Bzieniec), Bełżyce, Chmielnik, Chmielnik-Kolonia, Cuple, Cuple (Majdanki), Jaroszewice, Jaroszewice-Kolonia, Kierz, Kierz (Kujawy), Krężnica Okrągła, Malinowszczyzna, Matczyn, Płowizny, Podole, Podole (Podole Drugie), Podole (Podole Pierwsze), Skrzyniec, Skrzyniec-Kolonia, Stare Wierzchowiska, Stare Wierzchowiska (Konstantynówka), Wierzchowiska Dolne, Wierzchowiska Górne, Wojcieszyn, Wronów, Wronów-Kolonia, Wymysłówka, Zagórze, Zagórze (Kolonia Druga), Zagórze (Kolonia Pierwsza), Zagórze (Kolonia Trzecia), Zalesie, Zosin

Borzechów:
Białawoda, Borzechów, Borzechów-Kolonia, Dąbrowa, Dobrowola, Grabówka, Kaźmierów, Kępa, Kępa (Korea), Kępa Borzechowska, Kępa-Kolonia, Kłodnica Dolna, Kłodnica Górna, Ludwinów, Łączki-Pawłówek, Łopiennik, Łopiennik (Łopiennik-Kolonia), Majdan Borzechowski, Majdan Radliński, Majdan Skrzyniecki, Osina, Ryczydół, Wały Kępskie, Zakącie

Bychawa:
Bychawa, Bychawa (Grodzany), Bychawka Druga, Bychawka Druga-Kolonia, Bychawka Druga-Kolonia (Abramów), Bychawka Pierwsza, Bychawka Trzecia, Bychawka Trzecia-Kolonia, Gałęzów, Gałęzów-Kolonia Druga, Gałęzów-Kolonia Pierwsza, Józwów, Kosarzew Dolny-Kolonia, Kowersk, Leśniczówka, Łęczyca, Marysin, Olszowiec, Olszowiec-Kolonia, Osowa, Osowa-Kolonia, Podzamcze, Romanów, Skawinek, Stara Wieś Druga, Stara Wieś Pierwsza, Stara Wieś Trzecia, Urszulin, Wandzin, Wincentówek, Wola Duża, Wola Duża-Kolonia, Wola Gałęzowska, Wola Gałęzowska-Kolonia, Zadębie, Zaraszów, Zaraszów-Kolonia, Zdrapy

Garbów:
Bogucin, Borków, Garbów, Garbów (Garbów Drugi), Gutanów, Janów, Karolin, Leśce, Meszno, Piotrowice Wielkie, Piotrowice-Kolonia, Przybysławice, Wola Przybysławska, Zagrody

Głusk:
Abramowice Kościelne, Abramowice Prywatne, Ćmiłów, Dominów, Dominów (Kolonia Dominów), Głuszczyzna, Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Mętów, Nowiny, Prawiedniki, Prawiedniki-Kolonia, Wilczopole, Wilczopole-Kolonia, Wólka Abramowicka, Żabia Wola

Jabłonna:
Chmiel Drugi, Chmiel Pierwszy, Chmiel-Kolonia, Czerniejów, Czerniejów-Kolonia, Jabłonna Druga, Jabłonna Pierwsza, Jabłonna-Majątek, Piotrków Drugi, Piotrków Pierwszy, Piotrków-Kolonia, Skrzynice Drugie, Skrzynice Pierwsze, Skrzynice-Kolonia, Tuszów, Wierciszów, Wolnica

Jastków:
Barak, Dąbrowica, Dębówka, Jastków, Józefów-Pociecha, Ługów, Ługów (Dobrowola), Marysin, Miłocin, Miłocin (Kolonia Miłocin), Moszenki, Moszna, Moszna-Kolonia, Natalin, Ożarów, Panieńszczyzna, Piotrawin, Piotrawin (Wygoda), Płouszowice, Płouszowice-Kolonia, Sieprawice, Sieprawice (Kolonia Sieprawice), Sieprawki, Sługocin, Smugi, Snopków, Tomaszowice, Tomaszowice-Kolonia, Wysokie

Konopnica:
Konopnica, Kozubszczyzna, Lipniak, Marynin, Motycz, Motycz Leśny, Motycz-Józefin, Pawlin, Radawczyk, Radawczyk Drugi, Radawiec Duży, Radawiec Mały, Sporniak, Stasin, Szerokie, Tereszyn, Uniszowice, Zemborzyce Dolne, Zemborzyce Podleśne, Zemborzyce Tereszyńskie, Zemborzyce Wojciechowskie

Krzczonów:
Antoniówka, Boży Dar, Gierniak, Kosarzew Dolny, Kosarzew Górny, Kosarzew-Stróża, Krzczonów Drugi, Krzczonów Trzeci, Krzczonów-Folwark, Krzczonów-Sołtysy, Krzczonów-Wójtowstwo, Krzczonów-Wójtowstwo (Skałka), Lewandowszczyzna, Majdan Policki, Nowiny Żukowskie, Olszanka, Piotrkówek, Policzyzna, Pustelnik, Sobieska Wola Druga, Sobieska Wola Pierwsza, Teklin, Walentynów, Zielona, Żuków Drugi, Żuków Pierwszy, Żuków-Kolonia

Niedrzwica Duża:
Borkowizna, Czółna, Czółna (Górki), Krebsówka, Krężnica Jara, Krężnica Jara (Bartoszówka), Majdan Sobieszczański, Majdan Sobieszczański (Leśniczówka), Marianka, Niedrzwica Duża, Niedrzwica Kościelna, Niedrzwica Kościelna (Niedrzwica Kościelna Druga), Niedrzwica Kościelna-Kolonia, Niedrzwica Kościelna-Kolonia (Górki), Osmolice-Kolonia, Radawczyk, Radawczyk-Kolonia Pierwsza, Sobieszczany, Sobieszczany-Kolonia, Strzeszkowice Duże, Strzeszkowice Duże (Strzeszkowice Duże Drugie), Strzeszkowice Duże (Strzeszkowice Duże Pierwsze), Strzeszkowice Duże (Strzeszkowice Duże-Kolonia), Strzeszkowice Małe, Tomaszówka, Tomaszówka (Choina), Trojaszkowice, Warszawiaki, Załucze

Niemce:
Baszki, Boduszyn, Ciecierzyn, Dys, Dziuchów, Elizówka, Jakubowice Konińskie, Jakubowice Konińskie-Kolonia, Kawka, Kolonia Bystrzyca, Krasienin, Krasienin-Kolonia, Ludwinów, Łagiewniki, Majdan Krasieniński, Nasutów, Niemce, Niemce (Włóki), Nowy Staw, Osówka, Pólko, Pryszczowa Góra, Rudka Kozłowiecka, Stoczek, Stoczek-Kolonia, Swoboda, Wola Krasienińska, Wola Niemiecka, Zalesie

Strzyżewice:
Borkowizna, Bystrzyca Nowa, Bystrzyca Stara, Dębina, Dębszczyzna, Franciszków, Franciszków (Rechtówek), Iżyce, Kajetanówka, Kiełczewice Dolne, Kiełczewice Dolne (Poczyśle), Kiełczewice Górne, Kiełczewice Maryjskie, Kiełczewice Pierwsze, Kolonia Kiełczewice Dolne, Osmolice Drugie, Osmolice Pierwsze, Pawłów, Pawłówek, Piotrowice, Polanówka, Pszczela Wola, Strzyżewice, Żabia Wola, Żabia Wola (Tuszów)

Wojciechów:
Cyganówka, Góra, Halinówka, Ignaców, Łubki, Łubki-Kolonia, Łubki-Szlachta, Maszki, Maszki k. Wojciechowa, Miłocin, Miłocin (Czajki), Nowy Gaj, Palikije Drugie, Palikije Pierwsze, Romanówka, Sporniak, Stary Gaj, Stasin, Szczuczki, Szczuczki VI Kolonia, Tomaszówka, Wojciechów, Wojciechów-Kolonia Piąta, Wojciechów-Kolonia Pierwsza

Wólka:
Biskupie-Kolonia, Bystrzyca, Długie, Jakubowice Murowane, Kolonia Świdnik Mały, Łuszczów Drugi, Łuszczów Pierwszy, Łysaków, Pliszczyn, Pliszczyn (Kolonia Pliszczyn), Pliszczyn (Zagrody), Rudnik, Sobianowice, Świdniczek, Świdnik Duży, Świdnik Duży (Świdnik Duży Drugi), Świdnik Mały, Turka, Wólka

Wysokie:
Antoniówka, Biskupie, Biskupie-Kolonia, Dragany, Dragany (Stary Dwór), Giełczew, Giełczew-Doły, Guzówka, Jabłonowo, Kajetanów, Łosień, Maciejów Nowy, Maciejów Stary, Maciejów Stary (Cegielnia), Nowy Dwór, Radomirka, Rezerwa, Słupeczno, Spławy, Spławy (Borowszczyzna), Stolnikowizna, Wysokie, Zabłocie

Zakrzew:
Annów, Baraki, Boża Wola, Dębina, Emilin, Karolin, Majdan Starowiejski, Nikodemów, Nikodemów (Wygoda), Ponikwy, Szklarnia, Targowisko, Targowisko-Kolonia, Tarnawka Druga, Tarnawka Pierwsza, Wólka Ponikiewska, Zakrzew, Zakrzew-Kolonia