Powiat opolski (województwo opolskie)
Liczba gmin w powiecie: 13
Liczba miejscowości w powiecie: 188
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 28
Liczba placówek Poczty Polskiej: 32
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 28

Powiat opolski - gminy i miejscowości

Chrząstowice:
Chrząstowice, Daniec, Dąbrowice, Dębie, Dębska Kuźnia, Falmirowice, Kamionka, Lędziny, Niwki, Suchy Bór, Zbicko

Dąbrowa:
Chróścina, Ciepielowice, Dąbrowa, Karczów, Lipowa, Mechnice, Narok, Niewodniki, Nowa Jamka, Prądy, Siedliska, Skarbiszów, Sławice, Sokolniki, Wrzoski, Żelazna

Dobrzeń Wielki:
Borki, Brzezie, Chróścice, Chróścice (Babi Las), Czarnowąsy, Dobrzeń Mały, Dobrzeń Mały (Otok), Dobrzeń Wielki, Krzanowice, Kup, Młyn, Świerkle, Wolny

Komprachcice:
Chmielowice, Domecko, Domecko (Pucnik), Dziekaństwo, Komprachcice, Ochodze, Osiny, Polska Nowa Wieś, Wawelno, Żerkowice

Łubniany:
Biadacz, Brynica, Brynica (Surowina), Dąbrówka Łubniańska, Grabie, Jełowa, Kępa, Kobylno, Kolanowice, Luboszyce, Łubniany, Łubniany (Krzyżula), Masów, Niwa

Murów:
Bukowo, Dębiniec, Grabczok, Grabczok (Mańczok), Grabice, Grabice (Kęszyce), Kały, Młodnik, Murów, Nowe Budkowice, Okoły, Okoły (Czarna Woda), Okoły (Kupilas), Radomierowice, Stare Budkowice, Stare Budkowice (Morcinek), Święciny, Wojszyn, Zagwiździe

Niemodlin:
Brzęczkowice, Gościejowice, Gościejowice (Gościejowice Małe), Góra, Góra (Mała Góra), Grabin, Gracze, Gracze (Kolonia Leśna), Gracze (Kolonia Robotnicza), Grodziec, Grodziec Drugi, Jaczowice, Jakubowice, Krasna Góra, Lipno, Magnuszowice, Magnuszowiczki, Michałówek, Molestowice, Niemodlin, Piotrowa, Radoszowice, Rogi, Roszkowice, Rutki, Rzędziwojowice, Sady, Sarny Wielkie, Sosnówka, Szydłowiec Śląski, Tarnica, Tłustoręby, Wydrowice

Ozimek:
Antoniów, Biestrzynnik, Chobie, Dylaki, Grodziec, Jedlice, Krasiejów, Krzyżowa Dolina, Mnichus, Nowa Schodnia, Ozimek, Pustków, Schodnia, Szczedrzyk

Popielów:
Kaniów, Karłowice, Karłowice (Karłowiczki), Kurznie, Kuźnica Katowska, Lubienia, Nowe Siołkowice, Popielowska Kolonia, Popielów, Popielów (Lipie Laski), Rybna, Stare Kolnie, Stare Siołkowice, Stare Siołkowice (Biedaszka), Stobrawa

Prószków:
Boguszyce, Chrząszczyce, Chrzowice, Folwark, Górki, Jaśkowice, Ligota Prószkowska, Nowa Kuźnia, Prószków, Prószków (Pomologia), Przysiecz, Winów, Zimnice Małe, Zimnice Wielkie, Złotniki, Źlinice

Tarnów Opolski:
Kąty Opolskie, Kosorowice, Miedziana, Nakło, Przywory, Raszowa, Tarnów Opolski, Walidrogi

Tułowice:
Goszczowice, Ligota Tułowicka, Skarbiszowice, Szydłów, Tułowice, Tułowice (Tułowice Małe)

Turawa:
Bierdzany, Kadłub Turawski, Kotórz Mały, Kotórz Wielki, Ligota Turawska, Osowiec, Osowiec (Trzęsin), Rzędów, Turawa, Turawa (Marszałki), Węgry, Zakrzów Turawski, Zawada