Powiat poznański (województwo wielkopolskie)
Liczba gmin w powiecie: 17
Liczba miejscowości w powiecie: 375
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 42
Liczba placówek Poczty Polskiej: 77
Liczba jednostek organizacyjnych Poczty Polskiej: 2
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 42

Powiat poznański - gminy i miejscowości

Buk:
Buk, Cieśle, Dakowy Suche, Dobieżyn, Dobra, Kalwy, Niepruszewo, Otusz, Otusz (Józefowo), Pawłówko, Szewce, Szewce (Zgoda), Sznyfin, Wielka Wieś, Wiktorowo, Wygoda, Wysoczka, Żegowo

Czerwonak:
Annowo, Bolechowo, Bolechowo-Osiedle, Bolechówko, Czerwonak, Dębogóra, Kicin, Kliny, Koziegłowy, Ludwikowo, Mielno, Miękowo, Owińska, Potasze, Promnice, Szlachęcin, Trzaskowo

Dopiewo:
Dąbrowa, Dąbrówka, Dopiewiec, Dopiewo, Drwęsa, Fiałkowo, Gołuski, Konarzewo, Konarzewo (Glinki), Lisówki, Palędzie, Podgaj, Podłoziny, Pokrzywnica, Skórzewo, Trzcielin, Więckowice, Zakrzewo, Zborowo, Żarnowiec

Kleszczewo:
Bugaj, Bylin, Gowarzewo, Kleszczewo, Komorniki, Krerowo, Krzyżowniki, Lipowiec, Markowice, Nagradowice, Poklatki, Szewce, Śródka, Tanibórz, Tulce, Zimin

Komorniki:
Chomęcice, Głuchowo, Jarosławiec, Kątnik, Komorniki, Łęczyca, Plewiska, Rosnowo, Rosnówko, Szreniawa, Walerianowo, Wiry

Kostrzyn:
Antonin, Brzeźno, Buszkówiec, Chorzałki, Czerlejnko, Czerlejno, Drzązgowo, Glinka Duchowna, Glinka Duchowna (Izdebno), Glinka Szlachecka, Gułtowy, Gwiazdowo, Iwno, Jagodno, Klony, Kostrzyn, Kostrzyn (Ignacewo), Leśna Grobla, Libartowo, Ługowiny, Mikuszyn, Rujsca, Sanniki, Siedlec, Siedleczek, Siekierki Małe, Siekierki Wielkie, Skałowo, Sokolniki Drzązgowskie, Sokolniki Klonowskie, Strumiany, Tarnowo, Trzek, Węgierskie, Wiktorowo, Wróblewo

Kórnik:
Biernatki, Błażejewo, Błażejewo (Błażejewko), Borówiec, Celestynowo, Czmoniec, Czmoń, Czołowo, Dachowa, Dębiec, Dębiec (Huby), Dworzyska, Dziećmierowo, Gądki, Jaryszki, Kamionki, Konarskie, Konarskie (Huby Konarskie), Koninko, Kórnik, Kromolice, Mościenica, Pierzchno, Prusinowo, Prusinowo-Folwark, Radzewo, Robakowo, Runowo, Skrzynki, Szczodrzykowo, Szczytniki, Trzykolne Młyny, Żerniki

Luboń:
Luboń

Mosina:
Babki, Baranowo (Baranowo-Osada), Baranówko, Bogulin, Bolesławiec, Borkowice, Czapury, Daszewice, Drużyna, Dymaczewo Nowe, Dymaczewo Stare, Głuszyna Leśna, Jeziory, Konstantynowo, Krajkowo, Krajkowo (Krajkowo-Folwark), Krosinko, Krosno, Kubalin, Ludwikowo, Mieczewo, Mosina, Nowinki, Pecna, Radzewice, Rogalin, Rogalinek, Sasinowo, Sowiniec, Sowinki, Świątniki, Wiórek, Żabinko

Murowana Goślina:
Białęgi, Białężyn, Boduszewo, Brody, Czernice, Długa Goślina, Głębocko, Głęboczek, Huciska, Kamińsko, Kąty, Łopuchowo, Łopuchowo (Gać), Łopuchówko, Łoskoń, Mściszewo, Murowana Goślina, Nieszawa, Nieszawka, Odrzykożuch, Okoniec, Pławno, Przebędowo, Raduszyn, Rakownia, Starczanowo, Stary Łoskoń, Szymankowo, Trojanowo, Uchorowo, Wojnowo, Wojnówko, Worowo, Zielonka, Zielonka (Celiniec), Zielonka (Huta Pusta), Złotoryjsko

Pobiedziska:
Bednary, Biskupice, Bociniec, Bugaj, Bugaj (Barcinek), Czachurki, Główna, Gołunin, Gołuń, Gorzkie Pole, Góra, Jankowo, Jankowo (Jankowo-Młyn), Jerzykowo, Jerzyn, Jezierce, Kaczyna, Kapalica, Kocanowo, Kociałkowa Górka, Kołata, Kołatka, Kowalskie, Krześlice, Kuracz, Latalice, Łagiewniki, Nadrożno, Nowa Górka, Pobiedziska, Podarzewo, Polska Wieś, Pomarzanki, Pomarzanowice, Promienko, Promno, Pruszewiec, Siodłowo, Stara Górka, Stęszewice, Stęszewko, Tuczno, Uzarzewo-Huby, Wagowo, Węglewko, Węglewo, Wójtostwo, Wronczyn, Wronczynek, Zbierkowo, Zbierkowo (Borówko), Złotniczki

Puszczykowo:
Puszczykowo

Rokietnica:
Bytkowo, Cerekwica, Dalekie, Kiekrz, Kobylniki, Krzyszkowo, Mrowino, Mrowino (Zmysłowo), Napachanie, Pawłowice, Przybroda, Rogierówko, Rokietnica, Rostworowo, Sobota, Sobota (Gajówka Sobota), Starzyny, Żydowo

Stęszew:
Antoninek, Będlewo, Dębienko, Dębienko (Drogosławiec), Dębno, Drożdżyce, Górka, Jeziorki, Krąplewo, Łódź, Mirosławki, Modrze, Modrze (Smętówko), Piekary, Rybojedzko, Sapowice, Skrzynki, Słupia, Srocko Małe, Stęszew, Strykowo, Strykówko, Tomice, Tomiczki, Trzebaw, Twardowo, Wielka Wieś, Witobel, Wronczyn, Wronczyn (Zaparcin), Zamysłowo

Suchy Las:
Biedrusko, Chludowo, Golęczewo, Jelonek, Suchy Las, Zielątkowo, Złotkowo, Złotniki

Swarzędz:
Bogucin, Bogucin (Ligowiec), Garby, Gruszczyn, Janikowo, Jasin, Karłowice, Katarzynki, Kobylnica, Kruszewnia, Łowęcin, Paczkowo, Pawłówko, Puszczykowo-Zaborze, Rabowice, Sarbinowo, Sokolniki Gwiazdowskie, Swarzędz, Święcinek, Uzarzewo, Wierzenica, Wierzonka, Zalasewo

Tarnowo Podgórne:
Baranowo, Batorowo, Ceradz Kościelny, Chyby, Góra, Jankowice, Jankowice (Edmundowo), Kokoszczyn, Lusowo, Lusówko, Lusówko (Rozalin), Otowo, Przeźmierowo, Rumianek, Sady, Sierosław, Swadzim, Tarnowo Podgórne, Wysogotowo

Powiat - jednostki organizacyjne Poczty Polskiej

60-900 CL Oddział Terenowy w Poznaniu - Komorniki, Polna 120
60-900 CP Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy w Komornikach - Komorniki, Polna 120