Powiat kolski (województwo wielkopolskie)
Liczba gmin w powiecie: 10
Liczba miejscowości w powiecie: 339
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 12
Liczba placówek Poczty Polskiej: 20
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 12

Powiat kolski - gminy i miejscowości

Babiak:
Babiak, Bogusławice, Bogusławice-Nowiny, Brdów, Brdów (Grądy Brdowskie), Brdów (Kolonia od Babiaka), Brdów (Kolonia od Bugaja), Brdów (Ostrowy Brdowskie), Brzezie, Brzezie (Brzezie Gałeckie), Brzezie (Brzezie-Smólkowo), Bugaj, Dębno Królewskie, Dębno Poproboszczowskie, Dębno Poproboszczowskie (Dębno Królewskie), Góraj, Gryglaki, Janowice, Józefowo, Kiejsze, Korzecznik-Podlesie, Korzecznik-Szatanowo, Krukowo, Lichenek, Lipie Góry, Lubotyń, Lubotyń (Kawęczyn), Lucynowo, Łaziska, Maliniec, Mchowo, Mostki-Kolonia, Nowiny Brdowskie, Olszak, Osówie, Ozorzyn, Ozorzyn (Ozorzyn-Parcele), Podkiejsze, Podkiejsze (Poddębno), Polonisz, Psary, Radoszewice, Stare Morzyce, Stefanowo, Stypin, Suchy Las, Wawrzyny, Wiecinin, Zakrzewo, Zwierzchociny, Żurawieniec

Chodów:
Aleksandrów, Aleksandrów (Kocewia Mała), Aleksandrów (Stawiska), Bowyczyny, Budy-Gole, Chodów, Chrzanowo, Czerwonka, Czerwonka (Dzięgielewo), Długie, Domaników, Dzierzbice, Dzierzbice (Dzierzbice-Osada Poduchowna), Elizanów, Elizanów (Bartoszewice), Gąsiory, Jagiełłów, Kaleń Duża, Kaleń Mała, Kaleń Mała (Kaleń-Parcel), Kaleń Mała (Władysławów), Kocewia Duża, Koserz, Koserz Nowy, Koserz-Osada, Niwki, Niwki Nowe, Pniewo, Rdutów, Rdutów Nowy, Stanisławów, Studzień, Szołajdy, Turzynów, Wewierz, Wojciechowo, Wojciechowo (Ignacewo), Wojciechowo (Karolkowo), Zieleniec, Zieleniec (Walewo)

Dąbie:
Augustynów, Baranowiec, Bród, Chełmno, Chełmno-Parcele, Chruścin, Cichmiana, Dąbie, Domanin, Gaj, Grabina Mała, Grabina Wielka, Karszew, Krzewo, Krzykosy, Kupinin, Ladorudz, Lisice, Lutomirów, Majdany, Rośle Duże, Rzuchów, Sobótka, Tarnówka, Tarnówka (Łabędź), Tarnówka (Łusie), Tarnówka (Tarnówka Ucząstkowa), Tarnówka Wiesiołowska, Tarnówka Wiesiołowska (Mała Tarnówka), Wiesiołów, Zalesie-Kolonia

Grzegorzew:
Barłogi, Boguszyniec, Boguszyniec (Budy Boguszynieckie), Borysławice Kościelne, Borysławice Zamkowe, Bylice, Bylice-Kolonia, Byliczki, Grodna, Grzegorzew, Grzegorzew (Autostrada), Grzegorzew (Otaląż), Kiełczewek, Ladorudzek, Ponętów Dolny, Tarnówka, Zabłocie

Kłodawa:
Bierzwienna Długa, Bierzwienna Długa-Kolonia, Bierzwienna Krótka, Cegielnia, Cząstków, Cząstków (Łubno), Dąbrówka, Dębina, Dzióbin, Głogowa, Górki, Janczewy, Józefów Guzowski, Kęcerzyn, Kłodawa, Kobylata, Kobylata (Mniszek), Korzecznik, Krzykosy, Leszcze, Luboniek, Łążek, Mała Wieś, Marynki, Okoleniec, Podgajew, Pomarzany Fabryczne, Rgielew, Rycerzew, Rysiny, Rysiny-Kolonia, Słupeczka, Straszków, Straszkówek, Tarnówka, Wólka Czepowa, Zbójno

Koło:
Aleksandrówka, Borki, Budy Przybyłowskie, Chojny, Czołowo, Czołowo-Kolonia, Dąbrowa, Dzierawy, Kaczyniec, Kamień, Kiełczew Górny, Kiełczew Smużny Czwarty, Kiełczew Smużny Czwarty (Perłowo), Kiełczew Smużny Pierwszy, Koło, Leśnica, Leśnica (Stellutyszki), Lubiny, Lucjanowo, Mikołajówek, Ochle, Podlesie, Powiercie, Powiercie-Kolonia, Przybyłów, Ruchenna, Skobielice, Sokołowo, Wandynów, Wrząca Wielka

Kościelec:
Białków Górny, Białków Górny (Brzuwiec), Białków Kościelny, Daniszew, Daniszew (Koble Daniszewskie), Daniszew (Koble Polickie), Dąbrowice Częściowe, Dąbrowice Stare, Dobrów, Gąsiorów, Gąsiorów (Mały Gąsiorów), Gąsiorów (Stawki), Gozdów, Kościelec, Leszcze, Leszcze Częściowe, Łęka, Mariampol, Police Mostowe, Police Średnie, Ruszków Drugi, Ruszków Pierwszy, Straszków, Trzęśniew, Trzęśniew Mały, Tury, Waki

Olszówka:
Adamin, Adamin (Nowa Wieś), Dębowiczki, Dębowiczki (Wacławów Głębocki), Drzewce, Drzewce (Stanisławów), Głębokie, Głębokie (Dzięciołów), Głębokie (Głębokie-Parcele), Grabina, Grabina (Bronisławów), Grabina (Bronisławówek), Krzewata, Krzewata (Błędów), Krzewata (Jasionka), Łubianka, Młynik, Młynik (Krzyżówki), Młynik (Wacławów), Młynik (Wojciechów), Mniewo, Nowa Wioska, Olszówka, Olszówka (Umień Poduchowny), Ostrów, Ostrów (Helenów), Ostrów (Józefów Szuberta), Ostrów (Wilhelmów), Ponętów Górny Drugi, Ponętów Górny Drugi (Ponętówek), Ponętów Górny Pierwszy, Ponętów Górny Pierwszy (Bogatka), Ponętów Górny Pierwszy (Faustynów), Przybyszew, Szczepanów, Szczepanów (Banachów), Szczepanów (Umień-Kolonia), Tomaszew, Tomaszew (Józefków Drzewiecki), Tomaszew (Nowiny Drzewieckie), Tomaszew (Wojciechów Drzewiecki), Umień, Umień (Hilarów-Kolonia), Zawadka, Zawadka (Nowa Zawadka), Zawadka (Stara Zawadka), Złota, Złota (Felicjanów), Złota (Mizerka)

Osiek Mały:
Borecznia Wielka, Borecznia Wielka (Borecznia Mała), Dęby Szlacheckie, Dęby Szlacheckie (Hilerowo), Drzewce, Felicjanów, Grądy, Lipiny, Lipiny (Szczerkowo), Łuczywno, Maciejewo, Młynek, Moczydła, Nowa Wieś, Nowe Budki, Nowy Budzisław, Nowy Budzisław (Budzisław-Cegielnia), Osiek Mały, Osiek Mały-Kolonia, Osiek Wielki, Plebanki, Rosocha, Rosocha (Rosocha-Kolonia), Smólniki Osieckie, Smólniki Osieckie (Edmundów), Smólniki Racięckie, Stare Budki, Stary Budzisław, Stary Budzisław (Bałuty), Szarłatów, Trzebuchów, Trzebuchów (Grabowiec), Trzebuchów (Trzebuchów-Kolonia), Witowo, Witowo (Olszanek), Zielenie, Żeromin

Przedecz:
Arkuszewo, Broniszewo, Chrustowo, Dziewczopólko, Dziwie, Holenderki, Holenderki (Karolewo), Jasieniec, Józefowo, Katarzyna, Kłokoczyn, Lipiny, Łączewna, Nowa Wieś Wielka, Przedecz, Rybno, Zalesie, Zbijewek (Zbijewek-Parcele), Zbijewo-Kolonia, Żarowo