Podróże » Norwegia

Norwegia

23 sierpnia 2001
2 komentarze Wyślij stronę Wyślij stronę

Stolica Norwegii – Oslo – to miasto obfitujące w liczne atrakcje, takie jak: Pałac Królewski, ogromny Ratusz wzniesiony w latach 1933-1950, czy Park Vigelanda z blisko 200 rzeźbami jednego autora.

Podróżując z południa na północ można zwiedzić kolejne główne atrakcje i ośrodki Norwegii: zaczynając od Oslo poprzez Hamar, Lillehamer, Tronmdheim, Narvik aż po daleki Przylądek Północny (Nordkapp 71 st.&nbsp10’21”).

Im dalej ku północy wzdłuż Autostrady Arktycznej dnie robią się coraz dłuższe i w czasie sezonu widok słońca o północy jest jak najbardziej naturalny.

Koło podbiegunowe 66 st. 33′; szerokości geograficznej wyznacza granicę występowania zjawiska dnia i nocy. W półroczu letnim za kołem podbiegunowym słońce nie zachodzi, a w półroczu zimowym nie wstaje. Autostrada Arktyczna przecina koło podbiegunowe na wysokości 600 m.n.p.m. na rozległym płaskowyżu, pokrytym wrzosowiksami i skąpą roślinnością – krajobraz prawdziwie księżycowy.

Norwegia to bogate i nowoczesne Państwo wspaniale zorientowane na turystów. Ogromne dochody uzyskiwane ze sprzedaży bogactw naturalnych sprawiają, że Norwedzy żyją bardzo dostatnie, a główny spór kampanii wyborczych toczy się wokół problemu, na jaki cel wydawać pieniądze z nadżywek budżetowych.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

2 komentarze “Norwegia”

  1. beta pisze:

    dajcie cos o wiewiorkach

  2. przemo-ikar pisze:

    no należało by tu wspomnieć o Bergen No i mało zdjęć tego co najpiękniejsze w Norwegii – natury, natury, natury, góry wodospady, lodowce itd.tak ogólnie Fajna Stronka.