Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Nikon D70 battery grip
Podróże » sprzęt, zasilanie

Nikon D70 battery grip

3 stycznia 2007
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Firma Nikon nie oferuje uchwytu pionowego dla modelu D70, ale urządzenie tego typu oferuje niezależny producent – firma Delta. Nikon D70 nie jest przygotowany fabrycznie do pracy z gripem. Uchwyt nie ma żadnych pokręteł nastawczych, a spust migawki realizowany jest poprzez światłowód prowadzący do czujnika podczerwieni aparatu (spust migawki jest jednostopniowy i niemożliwe jest uaktywnienie autofocua poprzez lekki nacisk na przycisk migawki). Delikatny przewód stanowi pewną niewygodę – należy uważać, aby go nie uszkodzić.

Mimo wad – wynikających z faktu, że grip nie jest rozwiązaniem fabrycznym – komfort pracy w układzie pionowym dzięki uchwytowi zwiększa się znacznie, a sam aparat staje się zdecydowanie bardziej poręczny.

Warto dodać, że uchwyt można mocować do głowicy statywu (jest wyposażony w gniazdo śruby), co jest przydatne, gdy wykorzystujemy go przede wszystkim jako źródło zasilania.

Battery pack

Uchwyt mieści dwa akumulatory EN-EL3 lub 6 bateri typu AA, co pozwala znacznie wydłużyć czas pracy bez potrzeby ładowania zewnętrznego.

20 pażdziernika 2006
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Nikon D70 battery grip”

  1. Zbyszek pisze:

    Jak jest dokladnie podlaczony wezyk do podczerwieni?, na jakis przylep? czy lepiej kupic starszy grip do Nikona d 70s , wezyk jest mocniej podlaczony? Autofokus nie dziala to co na manualu caly czas? jestem laikiem i dlatego tak proste pytania.