Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Nieszpory Ludźmierskie
Podróże » Polska, Warszawa

Nieszpory Ludźmierskie

17 maja 2002
17 komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

17 maja 2002, o godz.20.00, w kościele p.w. sw. Zygmunta, na Placu Konfederacji 55, w ramach X- lecia Obchodów Nieszporów Ludźmierskich, odbył się koncert pod Honorowym Patronatem Księdza Kardynała Józefa Glempa.

Chór Młodzieżowy RESONANS CON TUTTI

Jagna Jędrzyńska, Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki i Grzegorz Turnau.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej

Nieszpory Ludźmierskie składają się z 18 pieśni – psalmów, śpiewanych w partiach solowych i z chórem. Muzyka jest niesłychanie różnorodna i zawiera na tle klasycznym elementy folkloru góralskiego, muzyki orientalnej, tradycyjne kościelne, czy partie chorałowe. Nieszpory od swojej prapremiery w 1992 roku cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zarówno u krytyków, jak i słuchaczy. Koncert został wystawiony już ponad 80 razy w kraju i za granicą, w kościołach i katedrach m.in.w Chicago, Toronto, Nowym Jorku oraz jako wizytówka polskiej kultury na wystawie światowej EXPO’98 w Lizbonie.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

17 komentarzy “Nieszpory Ludźmierskie”

 1. Alejandro pisze:

  Hi. I am from Argentina, heard this magnificent music masterpiece several years ago in a CD my choir conductor brought back from Poland.

  Is it possible to buy the full musical score somewhere? I’m specially interested in the beautiful Psalm 37.

  Thank you!
  A

 2. Boggy, Fremont CA, USA pisze:

  Psalmy 37 i 100 w wersji Nieszporów Ludźmierskich są żadkimi diamentami w twórczości literackiej , które za każdym razem ,kiedy czuję beznadziejność i brak wiary, przywracają mi ochotę do życia, dodają wiary, że kiedyś będzie lepiej. Dzięki wielokrotne twórcom i wykonawcom.

 3. Marian Szymański pisze:

  Poza cudowną muzyką zniewala głębia poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego. Płyta z nagraniem przesłana do przyjaciól w USA stała się ich kultową pozycją muzyczno-poetycką. Proszono mnie o tekst poetyckich wersów. Gdzie mogę je zdobyć, bo „Psalmy dla dzieci małych i duzych” są nie do zdobycia.

 4. Basia pisze:

  Zastanawiam się kiedy i czy koncert odbędzie się we Wrocławiu. Bardzo prosiłabym o informacje na ten temat. Byłam już raz na nieszporach – coś wspaniałego! I chciałabym to powtórzyć:) POLECAM.

 5. Agnieszka pisze:

  Może kiedyś i mi uda się to przeżyć, myślę, że warto by było to zobaczyć :).

 6. Dagmara pisze:

  Bardzo proszę o teksty Nieszporów bo nigdzie nie moge ich znaleźć. Proszę prześlijcie mi je na meila. Są wspaniałe … 🙂 Pozdrawiam

 7. patka pisze:

  w czechach jest exkra. najbardziej podobało mi się skalne miasto. pozdrawim i zachęcam do odwiedzenia tego ślicznego kraju.

 8. Weronika pisze:

  Czy mogę prosić o przesłanie mi tekstu Nieszporów Ludźmierskich?

 9. Dominik pisze:

  Mam tylko jedne pytanie.Nie słuchałem takiej muzyki ale Nieszpory są cudowne. I teraz szukam podbnymch emocji-co polecacie, czekam na konkretne tytuły, obublikujcie tu albo lepiej prześlijcie na mój ades.Dzięki.Pozd

 10. Asia pisze:

  Wczorajsze Nieszpory w Nowym Saczu – wspaniale przeycie, spiewalam w chorze Akademii Medycznej z Wroclawia.

 11. eve pisze:

  a 2.04 o20:00 bedzie kolejna edycja nieszporów w Nowym Sączu:))

 12. Jurek pisze:

  przypadkiem trafiłem na ślad nieszporów. Tą drogą dziękuję dyrygentom p.Marchewczykowi, Grzybkowi, Jackowi Delekcie,L.Moczulskiemu i Janowi Kantemu . Spiewałem 1 edycję. w krakowskim chórze Młodej Filharmoni w roku 1991. Nie zapomnę tego nigdy. Polecam to również koneserom muzyki Ennio Morricone słychać czasem elementy.

 13. marcin pisze:

  ja to przeżyłem śpiewałem w chórze akademii świętokrzyskiej naprawde wracam do tego dzieła bardzo czesto i nawet teraz po kilku latach od tego wydarzenia jestem szczęsliwy że to przeżyłem:)

 14. Bartek pisze:

  Mam prośbę – czy możecie mi podesłać teksty Nieszporów, bo nigdzie ich nie potrafię znaleźć? Będę bardzo wdzięczny!

 15. Michalina pisze:

  Zachwycam się nieustannie. Kłaniam się kompozytorowi i wykonawcom

 16. Chórzystka pisze:

  niedługo kolejne przedsięwzięcie z tej serii, Nieszpory Ludźmierskie zostaną wykonane w Nowym Sączu w polowie października, i ja również tam zaspiewam, zapraszam wszystkich 🙂

 17. Jaga pisze:

  Chylę czoła przed twórcą! Piękno w najczystszym wymiarze!