Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Muzeum Salvadora Dalí w Figueres
Podróże » Hiszpania, Katalonia

Muzeum Salvadora Dalí w Figueres

23 stycznia 2011
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Katalońskie miasto Figueres (hiszp. Figueras) znane jest przede wszystkim jako miejsce urodzenia oraz siedziba Teatru i Muzeum Salvadora Dalí (Teatro Museo Dali).

Salvador Dalí zaprojektował obiekt w miejscu teatru zbombardowanego podczas hiszpańskiej wojny domowej. Charakterystyczny budynek znany jest z z jaj zdobiących jego dach. Poodawane póxniej rozbudowie muzeum otwarto 28 września 1974 roku.

W patio muzeum znajduje się instalacja z czarnym samochodem Cadillac – Deszczowa taksówka. Po wrzuceniu monety wnętrze samochódu zalewa woda topiąc siedzące w środku manekiny zarośnięte bluszczem. Instalacji w muzeum jest sporo, jak Mae West – pomieszczenie z kanapą i wiszącymi na ścianie obrazami obserwowane przez odpowiednią soczewkę daje obraz twarzy kobiety.

W sąsiednim budynku wystawiono wspaniałą biżuterię projektowaną przez Salvadora Dalí – jak słynne perłowe usta, czy bijące rubinowe serce.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (4 ocen, średnia: 4,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Muzeum Salvadora Dalí w Figueres”

  1. krystyna pisze:

    Byłam, widziałam. Jestem zafascynowana. Chciałabym tam jeszcze wrócić. Techniki prac niesamowite.