Podróże » Hiszpania, Katalonia

Muzeum FC Barcelona

21 września 2010
4 komentarze Wyślij stronę Wyślij stronę

Potrzeba stworzenia miejsca, w którym prezentowana będzie historia klubu FC Barcelona i kolejne zdobywane trofea istniała od samego początku sekcji piłkarskiej. Muzeum FC Barcelona otwarto jednak dopiero 24 sierpnia 1984 roku, gdy prezesem klubu był Nuňez. Następnie muzeum kilkukrotnie przebudowywano w latach 1987, 1994 i 1998.

Muzeum zlokalizowane jest w budynkach stadionu Camp Nou (zobacz więcej informacji o stadionie).

Obecnie muzeum ma powierzchnię 3500 metrów kwadratowych i jest uważane za najlepsze muzeum sportowe na świecie. Ponad 1.2 miliona zwiedzających rocznie czyni muzeum najczęściej odwiedzanym obiektem tego typu nie tylko w Barcelonie, ale w całej Katalonii.
Od 2000 roku muzeum nosi imię założyciela klubu FC Barcelona – Joana Gampera.

Wizytę w muzeum rozpoczynają wystawy prezentujące historie klubu – zdobywane przez drużynę trofea w tym najcenniejsze puchary Ligi Hiszpańskiej (Primera Division) i Ligi Mistrzów. Ekspozycje są prawdziwie multimedialne – stoły i ściany pokrywają dotykowe ekrany LCD, w których możemy przeglądać zdjęcia i artykuły poświęcone katalońskiej piłce nożnej i klubowi FC Barcelona. Następnie zwiedzamy szatnie zawodników, ich zaplecze, kaplicę, lożę VIP, poszczególne trybuny i płytę stadionu Camp Nou (zobacz więcej o Camp Nou). Wycieczka kończy się w potężnym sklepie klubowym, gdzie możemy kupić wszelkie gadżety i akcesoria klubowe. Szczególną popularnością cieszą się personalizowane stroje zawodników.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (2 ocen, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

4 komentarze “Muzeum FC Barcelona”

 1. LoveBarca pisze:

  Kocham cie barcelono L.Messi ma urodziny tego samego dnia co ja 😀

 2. :DD pisze:

  Bardzo przydatne informacje. W tym roku wybieram się na Costa Brava i tak biuro podróży urządza wycieczkę na Camp Nou 🙂 Visca el Barca !

 3. Elo pisze:

  Piękne te dziewczyny w strojach Barcy. Niech żyje Barcelona najlepsa drużyna Europy.

 4. au pair pisze:

  dzieki za wszystki wiadomosci, naprawde fajny artykul, bylem na tym stadionie, naprawde robi wrazenie