Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 La Défense
Podróże » Francja, Paryż

La Défense

25 października 2009
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

Nowoczesna dzielnica biznesowa Paryża (formalnie na terenie gmin Nanterre, Courbevoie i Puteaux) jest największym pod względem powierzchni centrum biznesowym w Europie. Swoje siedziby w La Défense ma większość francuskich koncernów i wiele przedstawicielstw firm zagranicznych. W dzielnicy znajduje się także wiele obiektów o charakterze rozrywkowym, handlowym i wystawienniczym oraz liczne apartamentowce i hotele.

Nazwa dzielnicy pochodzi od wybudowanego w 1883 roku pomnika La Défense de Paris upamiętniającego żołnierzy broniących Paryża w czasie wojny prusko-francuskiej.

Dzielnica jest unikalnym w skali Europy przykładem rozdzielenie ruchu pieszego i kołowego – węzły drogowe, linie metra i kolei znajdują się pod ziemią.

W zachodniej części La Défense znajduje się La Grande Arche (Wielki Łuk) stojący dokładnie na Paryskiej Osi Historycznej – linii zaczynającej się od Luwru i biegnącej do Łuku Triumfalnego. Linia ta jest jednocześnie osią La Défense – wzdłuż niej ciągnie się Esplada La Défense.
Grande Arche

Grande Arche ma szerokość 108 metrów, wysokość: 110 metrów i głębokość: 112 metrów.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz