Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Hurghada
Podróże » Egipt

Hurghada

24 lutego 2013
4 komentarze Wyślij stronę Wyślij stronę

Jeden z najczęściej odwiedzanych egipskich kurortów – Hurghada – leży 500 km na południowy wschód od stołecznego Kairu. Po uregulowaniu stosunków między Egiptem i Izraelem 1978 roku w Camp David, niewielka dotąd osada zaczęła się dynamicznie rozwijać. Obecnie miasto liczy oficjalnie około 160 tysięcy mieszkańców, jednak ta liczba byłaby znacznie większa po uwzględnieniu pracowników przyjeżdżających do miasta do pracy z głębi kraju.

Wspaniałe plaże Hurghady i uroki klimatu sprawiają, że turyści odwiedzają to miasto przez cały rok.

Wybrzeże Hurghady

Marina w Hurghadzie

Hurghada słynie ze wspaniałych raf i wielu wyjątkowych miejsc służących nurkowaniu. Oferta wielu szkół nurkowania obejmuje także tzw. demo – możliwość zejścia pod wodę także dla osób nie posiadających żadnego doświadczenia w tym zakresie.

Morze Czerwone

Sprzęt do nurkowania

Skok nurków do wody

Nurkowanie

Życie na rafie

Rafa

Wody Egiptu

W Hurghadzie, jak w całym Egipcie, żyją wyznawcy Islamu (w skali kraju stanowią około 90% ludności). Wśród Kościołów chrześcijańskich najliczniejszy jest Kościół Koptyjski (około 9% populacji Egiptu). W mieście znajdują się zatem zarówno meczety jak i koptyjski kościół.

Nowy meczet w Hurghadzie

Wnętrze nowego meczetu w Hurghadzie

Wnętrze meczetu

Zdobienia nowego meczetu w Hurghadzie

Księgi w meczecie

Kościół koptyjski w Hurghadzie

Saint Shenouda The Archimandrite

Miasto żyje z ruchu turystycznego. W Hurghadzie pełno jest sklepów z pamiątkami, papirusami, perfumami, fajką wodą szisza, przyprawami i kadzidłami.

Pamiątki z Egiptu

Perfumy z Egiptu

W mieście znajduje się wiele restauracji – w tym sieciowych KFC, McDonald’s, Hard Rock Cafe – a także miejsc, w których można zapalić sziszę lub obejrzećć taniec brzucha. Działa także polska restauracja Polonia Cafe.

Taniec brzucha

Polonia Cafe

Będąc w Hurghadzie warto wybrać się na safari na pobliską pustynię.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (1 ocen, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

4 komentarze “Hurghada”

 1. Iwona B. pisze:

  Wybieram się w kwietniu do Hurgady.Szukam info czy jest tam możliwość uczestniczenia we mszy św.w niedzielę.Jeśli tak to gdzie?Podobno odbywają się msze w obrządku koptyjskim.

 2. Basia M. pisze:

  w tym roku właśnie się wybieram, sytuacja już trochę spokojniejsza 🙂

 3. berberrys pisze:

  Zdjęcia niesamowite, aż chciałoby się tam być 😀

 4. Jonta pisze:

  Dla mnie Hurghada to w Egipcie nr 1.