Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Hue
Podróże » Środkowe Wybrzeże, Wietnam

Hue

1 kwietnia 2012
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę

W latach 1802-1945 Hue było stolicą Wietnamu. Dziś jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym w Wietnamie.

Najbardziej zewnętrzna część kompleksu wzniesionego w 1804 roku przez cesarza Gia LongCytadela (Kinh Tanh) – odgrodzona jest murami długimi na 2 km i wysokimi na 7 m. W części południowej znajduje się Wieża Flagowa, będąca dla Wietnamczyków symbolem narodowym.

W części wewnętrznej Cesarskiego Miasta znajduje się Zakazane Purpurowe Miasto (Tu Cam Thanh).
Znaczna część kompleksu spłonęła w 1947 roku lub została zniszczona w późniejszych wojnach. Miały tutaj między innymi miejsce zaciekłe walki podczas ofensywy Tet w 1968 roku.

Nieco dalej nad brzegiem rzeki Suong Huong znajduje się pagoda Thien Mu z 1601 roku – jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w Wietnamie. W zabudowaniach klasztornych do dzisiaj mieszkają mnisi.

Cesarze Wietnamu budowali sobie jeszcze za życia w okolicach Hue okazałe grobowce, składające się z wielu budynków i pawilonów. Jednym z częściej odwiedzanych jest grobowiec cesarza Khai Dinh, który panował w latach 1916-1925. Kompleks budowano 11 lat.

W Hue znajduje się lotnisko, wiele osób dostaje się tu także z Da Nang przez przełęcz Hai Van. Widoki z górskiej drogi zapierają dech w piersiach, ale można tę trasę pokonać szybciej – korzystając z tunelu o długości 6 km.

Przeczytaj relację z podróży do Wietnamu:
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz