Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Handel przy dawnym hipodormie
Podróże » Stambuł, Turcja

Handel przy dawnym hipodormie

24 listopada 2013
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Historia hipodromu w Stambule sięga 203 roku, kiedy Septymiusz Sewer rozpoczął jego budowę. Konstnantyn Wielki rozbudował cyrk, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów. Czasy świetności hipodromu trwały tysiąc lat. W 1204 roku, gdy Konstantynopol został zdobyty przez Krzyżowców, hipodrom – podobnie jak cały Stambuł – był regularnie grabiony.

W późniejszych latach kamień z hipodromu wykorzystano między innymi do budowy Błękitnego Meczetu, a hipodrom zmienił nazwę na At Meydans (Koński Plac).

Obecnie hipodrom i jego okolice – z parkami przy Błękitnym Meczecie i Hagia Sofia – to miejsce, w którym kwitnie handel pamiątkami i wszelkiego rodzaju jedzeniem.

Przestrzeń między Błękitnym Meczetem i Hagia Sofia oraz okolice hipodromu to najbardziej oblegana przez turystów część miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także wiele hoteli i pensjonatów (można znaleźć na trivago), które dają możliwość poznania prawdziwego klimatu miasta – jak choćby śpiewy muezzina nagłaśniane z Błękitnego Meczetu, rozlegające się 5 razy dziennie. Jeżeli nasz nocleg jest stosunkowo blisko – mamy zapewnione budzenie o świcie.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Handel przy dawnym hipodormie”

  1. Mariusz pisze:

    Fotorelacja na pewno zachęca do odwiedzenia tych zakątków. Gratuluję, a zarazem zazdroszczę tych wszystkich podróży.