Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Kościół św. Krzyża
Podróże » Polska, Wrocław

Kościół św. Krzyża

3 października 2004
5 komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę
Olympus 2100 UZ

Kościół św. Krzyża
Kościół św. Krzyża znajduje się na Ostrowie Tumskim, został ufundowany przez Henryka Probusa 11.01.1288 roku stając się obok katedry drugim kościołem w hierarchii świątyń we Wrocławiu. Gotycki kościół został wzniesiony na planie krzyża. W dolnym kościele zastosowano sklepienie krzyżowo-żebrowe a w górnym gwiaździste. Obie wieże kościelne pochodzą z XIV.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

5 komentarzy “Kościół św. Krzyża”

 1. Marysia pisze:

  potrzebuję się dowiedzieć jakie postacie przewijały się przez ten kościół na przestrzeni wieków. Wiecie może czy można jakoś zdobyć informacje na ten temat?
  Proszę o pomoc

 2. zosia pisze:

  łysy aniołek znajduje sie wśród innych aniołków, na barokowej rzeźbie przed kościołem:)

 3. Veronica pisze:

  Piękne zdjęcie, dobre ujęcie, Kościół również cudowny. Lecz nie mam pojęcia jaką ma wysokość. Czy ktoś umie odpowiedzieć na moje pytanie?

 4. Zbyszek pisze:

  Na południowej ścianie kościoła św. Krzyża zamontowany jest piastowski orzeł, nastąpiło to prawdopodonbnie po 1945 roku w czasie odbudowy świątyni. Czy ktoś ma bliższe informacje na ten temat?

 5. Karolina pisze:

  Witam serdecznie, czy w kościele św.Krzyża jest w którymś miejscu łysy aniołek ? Napjprawdopodobniej u boku św. Jana Nepomucena ? Proszę o pomoc.Dziękuję za odpowiedź.