Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Kalinowski
Podróże »

Kalinowski

24 maja 2002
Brak komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę
Olympus 2100 UZ

Kalinowski
wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Urodził się w 1962 r. w Wyszkowie koło Ostrołęki. Ukończył zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Studium Wspólnotowego Prawa Rolnego przy Instytucie Nauk Prawnych PAN. W latach 1990-1997 był wójtem gminy Somianka na Mazowszu. Prowadzi 26-hektarowe gospodarstwo rolne w Jackowie Górnym w woj. mazowieckim.

W 1989 roku wstąpił do Związku Młodzieży Wiejskiej. Od 1989 roku jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, a od października 1997 roku – prezesem PSL. Poseł na Sejm II i III kadencji. W rządzie Włodzimierza Cimoszewicza był wicepremierem, ministrem rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Poseł IV kadencji Sejmu RP. Od 19 października 2001 roku wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Leszka Millera.

Jest żonaty, ma dwie córki i trzech synów. Zainteresowania: muzyka, kultura ludowa i sport.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz