Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Dom Sowietów
Podróże » Obwód kaliningradzki, Rosja

Dom Sowietów

6 maja 2002
6 komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę
Olympus 2100 UZ

Dom Sowietów
Trzynastowieczny zamek w Królewcu, który został wielokrotnie uszkodzony w czasie II wojny światowej nie został odbudowany. W 1968 roku został rozebrany jako „symbol faszyzmu i dominacji pruskiej”. Na jego miejscu miał powstać majestatyczny „Dom Sowietów”, którego budowa została wstrzymana po rozpadzie ZSRR. Niedokończonym gmachem interesowało się w latach dziewięćdziesiątych panamskie konsorcjum chcące wykorzystać budynek jako centrum biznesu, jednakże w tej chwili surowy budynek niszczeje w samym centrum Kaliningradu.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

6 komentarzy “Dom Sowietów”

 1. Marta pisze:

  Zdjęcie wcale nie przypomina obecnego stanu budynku.Miałam przyjemność odwiedzić Kaliningrad pare dnia temu.Miastu co prawda brakuje do świetnosci ale to co zamieszcone jest na tej stronie mija sie z prawdą.Myslę ,że wypadałoby uaktualnić tę rubrykę.Kaliningrad warto odwiedzić to miasto wielu sprzeczności i różnic.Nie nalezy sie dziwić , by zrozumieć trzeba zobaczyć i poznać miasto i jego mieszkańców.Pozdrawiam!

 2. Tomo pisze:

  Tak,teraz jest wyłożony błękitnym,panelami i wygl;ąda bardziej „ludzko” 🙂

 3. Tomalko z olsztyna pisze:

  Ten dom to teras jusz wyglonda iniaczej troszke bo w konczu połorzyli mu ocieplenie do okoła tego budynku i jusz od dłuszego czasu jest ładniejszy a te zdjencie kture tu widzicie to powinie jusz zmnienic tego budynku sowieckego bo na byłem 11 03 2006 i ten budynek jesy jusz ładniejszy a nie bszytniejszy.

 4. darkizm pisze:

  To ci twórczośc myślicieli byłej epoki, obmyślili, wybudowali i … teraz zdobie Kaliningrad od lat kilkudziesięciu takie oto cudo architektury.

 5. Sylwia pisze:

  Niesamowite! SKorsak

 6. Kulkuś pisze:

  Wpiszcie to na ‚Robotica’