Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Europejski Trybunał Praw Człowieka
Podróże » Alzacja, Francja

Europejski Trybunał Praw Człowieka

31 lipca 2010
3 komentarze Wyślij stronę Wyślij stronę

Mający siedzibę w Strasburgu Europejski Trybunał Praw Człowieka (ang. European Court of Human Rights, fr. Cour Européenne des Droits de l?Homme) ustanowiono w 1998 roku pod auspicjami Rady Europy, choć jest od niej niezależny. Wcześniej podobną rolę pełniła Europejska Komisja Praw Człowieka i Trybunał Praw Człowieka.

Trybunał jest właściwy dla orzekania we wszelkich sprawach dotyczących praw człowieka zapisanych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i jej protokołach dodatkowych.

W skład Trybunału wchodzą praktycznie nieodwołalni w okresie dziewięcioletniej kadencji sędziowie. Sędziowie pochodzą  z państw-stron Konwencji, ale w Trybunale orzekają w imieniu własnym i nie reprezentują państwa, z którego pochodzą, ani nie mogą przyjmować żadnych instrukcji od rządów krajów swojego pochodzenia.

Trybunał rozpoznaje sprawy  jako 3-osobowy komitet, 7-osobowa izba lub 17-osobowa Wielka Izba.

Jurysdykcja Trybunału w Polsce uznawana jest od 1 maja 1993 roku.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (brak ocen)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

3 komentarze “Europejski Trybunał Praw Człowieka”

 1. Jan pisze:

  Pisałem do Tybunału w Strasburgu ok. 3 lata temu w sprawie mojego sąsiada, pana Andrzeja Reszke. Jak można się dowiedzieć czy sprawa będzie rozpatrywana i kiedy? Czy jest możliwość sprawdzenia przez Internet?

 2. Krystyna Albekier pisze:

  Mam zapytanie, złożyłam skargę do Strasburga, oficjalnie na wymaganych drukach, skarga została przyjęta do rozpatrzenia na co dostałam powiadomienie i nr.sprawy. Upłynęło już ponad dwa lata i nic. Potwierdzenie o przyjęciu sprawy otrzymałam normalnym listem. Nie wiem czy w Trybunale jest to normą że przesyłka tak ważna listem bez potwierdzenia, w każdym razie nie mam żadnej możliwości dowiedzieć się co z moją skargą i jakie jest orzeczenie Trybunału bo był nawet wyznaczony termin jej rozpatrzenia. Proszę o informację co mam zrobić aby coś się dowiedzieć, może po po prostu list do mnie nie dotarł jak był normalny?, nie wiem.
  Jestem bezsilna wobec tego że nie widzę możliwości co kolwiek się dowiedzieć, chyba nie możliwe że ponad dwa lata nic się nie dzieje skoro był podany termin rozpatrzenia spray. Zebym mogła chociaż zadzwonić ale to nie możliwe. Bardzo proszę o jakąś podpowiedż.
  Krystyna almark15@wp.pl

 3. Krystyna pisze:

  Rzecznik Praw Obywatelskich staje po stronie bezprawia. Innego zdania musi być Rada Europy, która dokumenty przesłała do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka,został nadany nr sprawy 16579/10 i zachęcenie do wypełnienia formularza.
  Ponownie zwróciłam się do Rady Europy,tym razem z wnioskiem o wyznacznie mi pełnomocnika na mój koszt.
  Jeżeli nie mogę skorzystać z praw człowieka,to złożenie skargi do Trybunału nie ma sensu, bo jej wynik byłby przsądzony.
  Tak było z oddaleniem skargi(25689/06),Pan prof., sędzia Lech Garlicki nie zauważył, że sędziowie wyręczyli Sejm i zmienili sens art.
  Ich zachowanie przwidziałam przed wydaniem wyroku(IISA/Wa949/05).
  Adwokat i Rzecznk Praw Obywatelskich (26.09.2005r.;RPO-390521-VIIIEG/01) odmówili przyłączenia się do sprawy, a następnie sporządzenia skargi kasacyjnej.Ministerstwo Sprawiedliwości (PRVA114/05)też wpisało sie w tę patologię!!!