Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Cannes
Podróże » Francja, Lazurowe Wybrzeże

Cannes

7 maja 2007
9 komentarzy Wyślij stronę Wyślij stronę
Festiwale filmowe i liczne imprezy branży medialnej nadały miastu międzynarodowego rozgłosu, czyniąc z Cannes najbardziej prestiżowe miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu – najważniejszym turystycznie regionie Francji, odwiedzanym co roku przez kilkanaście milionów turystów.

Hotele, kasyna, mariny i kąpieliska oferują odwiedzającym wiele atrakcji. Mówi się jednak, że do Cannes przyjeżdża się przede wszystkim oglądać innych ludzi. Liczne imprezy i obecność gwiazd z całego świata nadają miejscu prawdziwie międzynarodowy charakter.

Idąc od Pałacu Festiwalowego wzdłuż słynnej Alei Gwiazd dochodzimy do bulwaru La Croisette.
Związki miasta ze światem filmowym są widoczne w bardzo eiwlu miejscach – jak np. malowana fasada budynku, czy hotelowe schody z wymienionymi zdobywcami Złotej Palmy.

Wzdłuż bulwaru mieści się wiele eleganckich hoteli, w tym najsłynniejszy Carlton InterContinental.


Parafia Św. Mikołaja w Cannes składa się z 6 wspólnot. Jedna z nich zgromadzona jest wokół kościoła Notre Dame de Bon Voyage.

W zachodniej części miasta znajdują się wzgórza Le Squet ze świątynią Notre-Dame de l’Esperance i Musée de la Castre, z których roztacza się widok na Cannes.

30. kwietnia 2007
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (1 ocen, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

9 komentarzy “Cannes”

 1. Renia pisze:

  Wszystkich, któzy chcą pojechac do Cannes, zachecam do tego! Jest to bardzo piękne miejsce. Pracowałam tam pół roku i naprawde znam tam bardzo wiele wspaniałych zakątków. Naprawde warto wszystko zobaczyć

 2. RPcustoms pisze:

  Mieszkam w Cannes ok.2.5 mieś. i powiem że wcale nie jest tak pięknie (mieszkam w hotelu Cannes Beach – La Boca) w okół multum wrogo nastawionych arabów itd. po prostu Francja to jeden wielki zlepek Pół świadka !!!

 3. voss5 pisze:

  w tym miescie pracowałem

 4. Grzegorz Kondek pisze:

  Rok 1968 był szczególnym okresem w historii wielu krajów na całym świecie. Przez Polskę, Czechosłowację, Niemcy, Francję, Stany Zjednoczone i wiele innych krajów przetoczyły się fale protestów studenckich, które były często brutalnie tłumione przez władze. W 40-tą rocznicę tych wydarzeń postanowiliśmy, Ŝe na Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą, w sekcji „REWOLTA ’68”, zaprezentujemy filmy w różny sposób traktujące o tej „rewolucji”. Podczas Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI 2008 zaprezentujemy wybrane filmy z konkursu głównego 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes 1968. Chcemy także aby internauci wcielili się w rolę Jury i wybrali najlepsze ich zdaniem filmy. Szczegóły na: http://www.dwabrzegi.pl

 5. dorota pisze:

  uwielbiam Cannes! byłam tam kilka razy i jak tylko będę miała okazję pojadę tam jeszcze raz :)!

 6. Marrynia pisze:

  U nas zimno i leje. Mozna by sie poopalac na riwierze…

 7. witek pisze:

  bylem widzialem , jak na zdjeciach, szkoda , ze tam nie mieszkam

 8. Mateusz pisze:

  witam wszystkich rok temu miałem okazje byc w Cannes na wakacje tam jest poprostu pięknie zaachecam wszystkich do wyjazdu do Cannes np na wakacje

 9. Aleksandra pisze:

  Byłam w Cannes kilka razy. Nie jest to dobre miejsce, aby odpocząć, ale niezłe żeby odczuć światowy blichtr.