Warning: Declaration of All_in_One_SEO_Pack::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL) should be compatible with All_in_One_SEO_Pack_Module::get_current_options($opts = Array, $location = NULL, $defaults = NULL, $post = NULL) in /wp-content/plugins/all-in-one-seo-pack/aioseop_class.php on line 12
 Amsterdam
Podróże » Holandia, Holandia Północna

Amsterdam

4 października 2009
1 komentarz Wyślij stronę Wyślij stronę

Największe miasto i stolica konstytucyjna Holandii (Haga jest siedzibą instytucji rządowych) ze względu na wszechobecne kanały zwane jest często Wenecją Północy.
Historia miasta sięga początków XIII wieku i wspaniale o niej świadczą liczne zabytki (m.in.: Oude Kerk – najstarszy kościół w mieście, Nieuwe Kerk, Westerkerk – kościół protestancki, Zuiderkerk – najstarszy w Amsterdamie kościół protestancki, Noorderkerk, Oosterkerk, Magere Brug – Chudy Most – najsłynniejszy most, Munttoren) i prezentujące okazałe zbiory muzea.
Amsterdam żyje nocą. Kawiarnie, restauracje i dyskoteki są pełne ludzi i nadają miastu charakter po zmroku. Liberalne holenderskie prawo umożliwia dostęp do narkotyków miękkich w coffeshopach rozpoznawanych po zielono białych tablicach. W dzielnicy Czerwonych Latarni (De Wallen) – często budzącej największą ciekawość turystów atrakcji miasta – wdzięki dziewczyn można podziwiać w witrynach, gdzie prezentują swoją ofertę. Prostytucja w Holandii jest zalegalizowana. Amsterdam jest uważany ponadto za gejowską stolicę Europy i najbardziej – za San Francisco – przyjazne homoseksualistom miasto świata.


Amsterdam jest bardzo drogi. Warto rozpatrzyć nocleg na jednym z kempingów, z których do centrum można się dostać komunikacją miejską. Parkowanie samochodu w mieście jest drogie na wyznaczonych parkingach lub niebezpieczne poza nimi. Poruszanie się samochodem w obrębie centrum jest dość utrudnione ze względu na wszechobecne kanały i wąskie uliczki.
słabetakie sobiedobrebardzo dobreznakomite (1 ocen, średnia: 5,00 na 5)
Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

1 komentarz “Amsterdam”

  1. gucio pisze:

    Wdzieki tych dziewczyn to rzecz gustu.Wiekszosc to chude Azjatki.