witam – wielkie dziękuję za komentarze przydały się ale mam tak samo jak wyżej pytanko jakie mniej więcej są koszty pamiątek jakieś picie w skalnym mieście adsprach i teplickie – pozdrawiam i dzięki z góry gg3159508
skalne miasto jest po prostu cudowne, byłam tam 5 razy, a jakie wrażenie robi zimą. Warte zobaczenia jest także skalne miasto na północy Czech – Szumawa. Znajduje się tam Pravcicka brama, która jest jedyna w swoim rodzaju, co więcej, jeśli ktoś oglądał film OPOWIEśCI Z NARNI mógł ją tam zobaczyć w przepięknej zimowej scenerii. Czerna Hora to bardzo fajne miejsce. Niezapomniany widok przy wjeździe kolejką:). Byłam tam 2 razy, również zimą. Śniegu było tyle, że ciężko było iść, a Śnieżki niestety nie było widać zbyt dobrze (chyba śnieżyca wtedy tam była). Spindlerowy Młyn jest wspaniałym miejscem (też byłam zimą :D). najbardziej podobał mi się wjazd na Śnieżkę tymi bocznymi krzesełkami. A Praga, no cóż, nie da się jej opisać w kilku słowach………..
CZEŚĆ KOCHANI POLACI ! Prepraszam za nie dobry jezyk polski. Jestem Czechem i pozywam Państwa do Czech! Jest super, źe tu piszecie o Pradze, Adršpachu i Karkonoszach. Jestem z Karkonosz i kocham czeskie i polskie Karkonosze! Kocham teź Adršpach i czeskie i polskie Góry Stolowe! Ale w Czechach jest duźe innych zabytków archjitektonicznych i przyrody przepieknej i chcial bym Państwa pozywać tam. Kdo kocha cieplo i wino, muszi jechać: w Czechach – České Středohoří (Litoměřice, Říp, Porta Bohemica…), Český kras (zamek Karlštejn, Koněpruské jeskyně…); w Morawach – PALAVA (miasta i zamky Mikulov, Lednice, Valtice, ruiny Děvičky… – to czeska Chorwacja). Ladny jest Český ráj (Mala Skála, Hrubá Skála, Trosky, Kost, Prachovské skály, Hrubý Rohozec u Turnova…), Piekny jest Moravský kras u Brna (propast Macocha, ponorná řeka Punkva, Kateřinská jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně…) i NP Podyjí (kaňon rzaky Dyje u miasta Znojmo). Z gór sa piekne nie tylko Sudety – Jeseníky, Śnieźnik Klodzki/Kralický Sněžník, Orlické hory czy Góry Izerskie (w nich wodospady Štolpichy i Hejnice-klasztor), ale piekna i tajemnicza jest Šumava (rzeka Vydra, Černé jezero…) i Beskydy (ladny skanzen Rožnov pod Radhoštěm). Poludniowe Czechy s rybnikami (Zamek Hluboka, Rožmberk, miasto Český Krumlov UNESCO, ruiny Rabi czy Velhartice, ladne wioski barokowe – Holašovice UNESCO…), Českomoravská Vysočina (bardzo ladne miasto Telč, Slavonice, skanzen architektury ludowej Veselý Kopec u Hlinska, Třebíč UNESCO, Žďár nad Sázavou UNESCO kośćiol Zielona Góra…), w Czechach miasta Mělník (wino), Pardubice, Kutná hora UNESCO, Hradec Králové, Jaroměř – pevnost Josefov, Nové Město nad Metují u Kudowy Zdrój, zamek Ratibořice i Stare bělidlo; na Morawach nie tylko Mikulov i Znojmo (wino), ale teź Brno (zamek Špilberk i katedra Petrov), Olomouc, Kroměříž UNESCO… Jestem pociszony, kiedy widze u nas Polaków, teź ja kocham Polsku, znam tylko poludniowu czeszcz Polski – Slask od Szklarskiej Poreby przez Walbrzych, Wroclaw, Czestochowu i Kraków, byle teź w Lublinu i Warszawie. Chcial bym jechać do Oświecimia (św. Maxymilian Kolbe…), do Poznania, Źielonej Góry i na polski Baltyk (Chorwacju znam bardzo dobrze, no w Polsce u morze niebylem). S Bogiem i do widzenija!
Praga jest wspaniałym zabytkiem i skarbem kultury nie tylko Czech, ale i Europy. Bylam tam i to miasto mnie zachwyciło. A Czeskie Skalne Miasto również jest niezwykłe. Polecam wycieczkę do Czech.
Adrspaskie Skalne Miasto można obejść w jeden dzień, wrażenia – niezapomniane, coś niesamowitego. Polecam Czeski Raj – więcwj chodzenia, kilka dni – koniecznie, ale też coś pięknego. Tu widziałam tylko mały skrawek – 2 dni, ale wrócę tam na pewno (przynajmniej takie mam plany).
Prosze mi napisac w jakiej porze roku najlepiej jest zobaczyc skalne miasto?? Czy trzeba dużo chodzic? czy ciezkie są szlaki? mam problemy z nogami i boje sie troche ale bardzo chcialabym tam pojechac… Prosze kogokolwiek o odp. Pozdrowienia
jade jutro do czech na 4 dni, potrzebuje kilka cennych wskazówek. skalne miasto, gdzie to jest, ukryty wodospad?? znajde to wszystko?? Gdzie najlepiej się zatrzymać!!! Może jest gdzieś w pobliżu jeziorko z domkami??
Niedawno wróciłam z tegorocznego urlopu. Byłam miedzy innymi w Pradze i w Skalnym Mieście oba miejsca mnie zauroczyły i chciałabym wrócić tam jeszcze nie raz.
witam – wielkie dziękuję za komentarze przydały się ale mam tak samo jak wyżej pytanko jakie mniej więcej są koszty pamiątek jakieś picie w skalnym mieście adsprach i teplickie – pozdrawiam i dzięki z góry gg3159508
skalne miasto jest po prostu cudowne, byłam tam 5 razy, a jakie wrażenie robi zimą. Warte zobaczenia jest także skalne miasto na północy Czech – Szumawa. Znajduje się tam Pravcicka brama, która jest jedyna w swoim rodzaju, co więcej, jeśli ktoś oglądał film OPOWIEśCI Z NARNI mógł ją tam zobaczyć w przepięknej zimowej scenerii. Czerna Hora to bardzo fajne miejsce. Niezapomniany widok przy wjeździe kolejką:). Byłam tam 2 razy, również zimą. Śniegu było tyle, że ciężko było iść, a Śnieżki niestety nie było widać zbyt dobrze (chyba śnieżyca wtedy tam była). Spindlerowy Młyn jest wspaniałym miejscem (też byłam zimą :D). najbardziej podobał mi się wjazd na Śnieżkę tymi bocznymi krzesełkami. A Praga, no cóż, nie da się jej opisać w kilku słowach………..
Gdzie jest Skalne Miasto? Niedługo chcę tam pojechać. Pomóżcie:)
W Adsprach są urwiska skalne, ale za wysokie.
CZEŚĆ KOCHANI POLACI ! Prepraszam za nie dobry jezyk polski. Jestem Czechem i pozywam Państwa do Czech! Jest super, źe tu piszecie o Pradze, Adršpachu i Karkonoszach. Jestem z Karkonosz i kocham czeskie i polskie Karkonosze! Kocham teź Adršpach i czeskie i polskie Góry Stolowe! Ale w Czechach jest duźe innych zabytków archjitektonicznych i przyrody przepieknej i chcial bym Państwa pozywać tam. Kdo kocha cieplo i wino, muszi jechać: w Czechach – České Středohoří (Litoměřice, Říp, Porta Bohemica…), Český kras (zamek Karlštejn, Koněpruské jeskyně…); w Morawach – PALAVA (miasta i zamky Mikulov, Lednice, Valtice, ruiny Děvičky… – to czeska Chorwacja). Ladny jest Český ráj (Mala Skála, Hrubá Skála, Trosky, Kost, Prachovské skály, Hrubý Rohozec u Turnova…), Piekny jest Moravský kras u Brna (propast Macocha, ponorná řeka Punkva, Kateřinská jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně…) i NP Podyjí (kaňon rzaky Dyje u miasta Znojmo). Z gór sa piekne nie tylko Sudety – Jeseníky, Śnieźnik Klodzki/Kralický Sněžník, Orlické hory czy Góry Izerskie (w nich wodospady Štolpichy i Hejnice-klasztor), ale piekna i tajemnicza jest Šumava (rzeka Vydra, Černé jezero…) i Beskydy (ladny skanzen Rožnov pod Radhoštěm). Poludniowe Czechy s rybnikami (Zamek Hluboka, Rožmberk, miasto Český Krumlov UNESCO, ruiny Rabi czy Velhartice, ladne wioski barokowe – Holašovice UNESCO…), Českomoravská Vysočina (bardzo ladne miasto Telč, Slavonice, skanzen architektury ludowej Veselý Kopec u Hlinska, Třebíč UNESCO, Žďár nad Sázavou UNESCO kośćiol Zielona Góra…), w Czechach miasta Mělník (wino), Pardubice, Kutná hora UNESCO, Hradec Králové, Jaroměř – pevnost Josefov, Nové Město nad Metují u Kudowy Zdrój, zamek Ratibořice i Stare bělidlo; na Morawach nie tylko Mikulov i Znojmo (wino), ale teź Brno (zamek Špilberk i katedra Petrov), Olomouc, Kroměříž UNESCO… Jestem pociszony, kiedy widze u nas Polaków, teź ja kocham Polsku, znam tylko poludniowu czeszcz Polski – Slask od Szklarskiej Poreby przez Walbrzych, Wroclaw, Czestochowu i Kraków, byle teź w Lublinu i Warszawie. Chcial bym jechać do Oświecimia (św. Maxymilian Kolbe…), do Poznania, Źielonej Góry i na polski Baltyk (Chorwacju znam bardzo dobrze, no w Polsce u morze niebylem). S Bogiem i do widzenija!
Praga jest wspaniałym zabytkiem i skarbem kultury nie tylko Czech, ale i Europy. Bylam tam i to miasto mnie zachwyciło. A Czeskie Skalne Miasto również jest niezwykłe. Polecam wycieczkę do Czech.
Adrspaskie Skalne Miasto można obejść w jeden dzień, wrażenia – niezapomniane, coś niesamowitego. Polecam Czeski Raj – więcwj chodzenia, kilka dni – koniecznie, ale też coś pięknego. Tu widziałam tylko mały skrawek – 2 dni, ale wrócę tam na pewno (przynajmniej takie mam plany).
Praga i skalne miasto są super!!!Byłem wielokrotnie i zawsze można zobaczyć coś nowego pięknego.Udany pobyt gwarantowany
Praga jest super,stare miasto i nie tylko, poza tym Skalne Miasto i zoo safari,niezła frajda:D
Prosze mi napisac w jakiej porze roku najlepiej jest zobaczyc skalne miasto?? Czy trzeba dużo chodzic? czy ciezkie są szlaki? mam problemy z nogami i boje sie troche ale bardzo chcialabym tam pojechac… Prosze kogokolwiek o odp. Pozdrowienia
jade jutro do czech na 4 dni, potrzebuje kilka cennych wskazówek. skalne miasto, gdzie to jest, ukryty wodospad?? znajde to wszystko?? Gdzie najlepiej się zatrzymać!!! Może jest gdzieś w pobliżu jeziorko z domkami??
Niedawno wróciłam z tegorocznego urlopu. Byłam miedzy innymi w Pradze i w Skalnym Mieście oba miejsca mnie zauroczyły i chciałabym wrócić tam jeszcze nie raz.
bardzo fajne skalki chetnie bym zobaczyl jeszcze raz polecam